Hlavní navigace

Nabytí dědictvím - datum

  • (neregistrovaný) 85.71.225.---

    4. 3. 2006 11:43

    Prosím, poraďte, platí obecně, že datum nabytí movitého nebo nemovitého majetku děděním je datum úmrtí zůstavitele a toto je pouze potvrzeno usnesením soudu případně jinými doklady? Je to někde takto popsáno v zákoně.

    Děkuji moc. V.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2006 15:24

      P. (neregistrovaný) 85.71.225.---

      Re: Nabytí dědictvím - datum
      V zákonech se nevyznám, ale někdo mi říkal, že když zdědím např. byt, tak už je defacto můj v den úmrtí zůstavitele a následně je také potvrzeno vlastnictví usnesením soudu. Účty se také zablokují ke dni úmrtí a všechny informace se zjišťují ke dni úmrtí. Je to rozhodné datum. Má vliv také jako datum nabytí při zdaňování takto nabytého majetku podle §10 - ostatní příjmy.

      Pája

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).