Hlavní navigace

rozdělení zisku

  • (neregistrovaný) 62.240.180.---

    4. 3. 2006 18:00

    Mám prosbu, můžete mi prosím někdo říci, jak se vyplácí podíl na zisku když: Společnost má 4 společníky, který má každý 25% podílu na zisku a poté ještě mají tichého společníka, který má ze smlouvy podíl 20% na zisku. Jak toto rozdělit?
    Děkuji za radu

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 4. 3. 2006 19:50

      N. (neregistrovaný) 83.208.229.---

      Re: rozdělení zisku
      No to je z matematického hlediska těžké rozhodování :-))

      Ne, sranda, podle § 673 ObZ ... se zavazuje tichý společník poskytnout podnikateli určitý vklad a podílet se jím na jeho podnikání a podnikatel se zavazuje k placení části čistého zisku po odečtení povinného přídělu do rezervního fondu, je-li podnikatel povinen tento fond vytvářet, vyplývající z podílu tichého společníka na výsledku podnikání. Takže logicky bych já řekl, že firma provede příděl do RZ, pak vyplatí podíl TS a teprve co zbyde, to si mohou rozdělit společníci podle svého podílu. Je to ale jen můj názor, bez záruky :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).