Hlavní navigace

Dovoz bezJSD - DPH - OPRAVDU NIKDO NEVÍ

 • (neregistrovaný) 62.240.183.---

  5. 3. 2006 11:24

  Dobrý den,hledala jsem v historii ale nenašla.Poštou nám byla doručena zásilka ze .země.Na zásilce je razítko celnice + razitko BEZ CLA,jinak nic.K dispozici mám fakturu,JSD není.Z čeho mám vypočítat DPH?? Původně jsem uvažovala,že odvedu DPH z hodnoty na faktuře + z poštovného na zásilce a to vše vynásobím kurzem ke dni vystavení faktury,nárokovat DPH nebudu,když nemám JSD.Váhám zda je to správně.

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 5. 3. 2006 14:40

   Ma (neregistrovaný) 212.158.151.---

   Re: Dovoz bezJSD - DPH - OPRAVDU NIKDO N
   Pokud je to z EU tak nevím proč byste si nenárokovala DPH - ale pouze z hodnoty faktury násobené kurzem ČNB ke dni vystavení faktury - nebo kurzem, který máte určený ve vnitřní směrnici (denní,měsíční,roční???).S tím poštovným teda nevím. Pokud je uvedeno na faktuře tak samozřejmě i to.
   Pokud se nejedná o EU ale o zahraničí tak na školení nám vysvětlovali, že ne vždy musíme mít JSD - ale musíme prokázat, že zboží opravdu došlo ze zahraničí - tak bych si k tomu přiložila obálku a DPH si nárokovala - podle mne je to dostatečný důkazní prostředek- že zboží přišlo ze zahraničí - počítala bych to stejně jako Vy - nevím jestli počítáte s tím, že pro výpočet DPH ze zahraničí se používá celní kurz té které měny. S tím poštovným si nejsem jistá - a pokud ano - tak jen za tu část do prvního místa doručení do ČR ???

  • 5. 3. 2006 14:46

   Šárka (neregistrovaný) 62.240.183.---

   Re: Dovoz bezJSD - DPH - OPRAVDU NIKDO N
   Děkuji , Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).