Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech...

 • (neregistrovaný) 62.209.237.---

  5. 3. 2006 13:46

  Najde se dobrá duše která poradí?
  Pokouším se pro dceru - studentku udělat daňové přiznání. Má čtyří potvrzení o zdanitelných příjmech. Na dvou je napsáno "poplatník podepsal prohlášení". Tam problém nevidím. Na dvou je ale "poplatník nepodepsal prohlášení". Je i takto zaplacenou daň (20%) možno prostřednictvím daňového přiznání žádat zpět?
  A pro příště - může dcera podepisovat několik "Prohlášení..." během roku? A je zaměstnavatel povinen vystavit jí "Potvrzení o zdanit. příjmech..." i v případě, že prohlášení nepodepíše? Jeden jí to totiž s tímto argumentem odmítnul.

  Děkuji.

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 6. 3. 2006 0:24

   Ivana (neregistrovaný) 88.100.160.---

   Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech...
   Vaše dcera může podepsat během roku (pokud má více zaměstnavatelů)vždy prohlášení jen u jednoho z nich - nemůže mít toto prohlášení podepsáno současně u dvou nebo více plátců. Zaměstnavatel je povinen Vaší dceři vystavit potvrzení o zdanitelných příjmech(na vyžádání), nevystavuje to pouze v případě, že dcera nepodepíše prohlášení k dani a tento příjem je zdaněn Vaší dceři srážkovou daní 15% (hrubá mzda do 5000,-Kč za měsíc).
   Do daňového přiznání sečtěte úhrn příjmů ze všech 4 potvrzení, odečtěte sociální a zdravotní pojištění. Do zaplacených záloh na daň uvedete všechny zálohy ze všech 4 potvrzení(včetně 20% zálohové daně).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).