Hlavní navigace

Provozovna v rodinném domě zkolaudovaném k bydlení

• (neregistrovaný) 82.208.30.---

31. 3. 2014 14:57

Rodinný dům je zkolaudován k bydlení, ne k podnikání. Majitel tohoto rodinného domu mně jej pronajme pro účely podnikání - kanceláře, provozovna, výdejní místo pro internetový obchod. Ve smlouvě bude uvedeno, že mi to pronajímá právě k tomotu účelu. Komu hrozí případný postih (hrozí-li vůbec někomu) za to, že mám provozovnu v nemovitosti zkolaudované k bydlení?

Doma podniká přece spousta profesí (účetní, programátoři, ...), takže kde je rozdíl v tom, pro jaké podnikatelské účely již musí být zkolaudováno k podnikání?
    A pokud on mi to pronajal k podnikání, tak je mou povinností si od něj vyžádat kolaudační rozhodnutí a ověřit si to? Nebo to není mou povinností a já podnikám v dobré víře na základě smlouvy. A je to tedy jen a pouze jeho problém?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2019 7:56

Janča (neregistrovaný) 193.164.219.---

Dobrý den, jak jste to prosím nakonec vyřešil? Mě čeká brzo vlastně úplně to samé. Dům jsem si pronajala tady i s rodinou k celoročnímu bydlení. Ale k tomu tam chci mít provozovnu e-shopu a podnikat. Bojím se, abych s tím neměla nějaké problémy, když stavba není zkolaudována k podnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).