Hlavní navigace

Lisovací přípravky v daňové evidenci

  • (neregistrovaný) 85.70.55.---

    6. 3. 2006 7:57

    Fyzická osoba OSVČ - podniká v oboru zámečnictví, lisování. V průběhu roku vyrobí jeho zaměstnanci přípravky na lisování (tzn. přípravek na vystřižení drážek, ohýbací nástroje apod.). Na konci roku (účetního období) nechá tyto přípravky ocenit odhadcem(přípravky mají hodnotu i 150.000,-- Kč - záleží na složitosti přípravku) a dá do evidence drobného hmotného majetku a investičního majetku. Je možné tyto přípravky dát do daňové evidence a uplatňovat za kalendářní rok na ně odpisy? Jak je správně oceňovat.
    Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 6. 3. 2006 8:18

      N. (neregistrovaný) 194.108.147.---

      Re: Lisovací přípravky v daňové evidenci
      V oblasti majetku se v DE řídíte stejnými předpisy jako v PÚ. Pokud tedy přípravky mají delší životnost než rok a vyšší cenu než 40.000,- Kč, je jejich ocenění podle § 29 1/b) ocenění vlastními náklady, je-li pořízen nebo vyroben ve vlastní režii. Toto ustanovení se použije i u poplatníků, kteří nevedou účetnictví. Samozřejmě je možné na tyto přípravky za splnění příslušných podmínek uplatňovat odpisy jako v PÚ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).