Hlavní navigace

Výpověď - zdravotní důvody.

  • (neregistrovaný) 83.240.1.---

    6. 3. 2006 13:01

    Mám od lékaře potvrzení, že ze zdrav.důvodů nemůžu svoji práci vykonávat (práce ve skladě-špína,prach,těžká břemena). Jak mám formulovat výpověď? Je zaměstnavatel povinnen mě pustit ihned nebo je tam nějaká výpovědní lhůta? Prosím o který § se opřít? Děkuji Jana.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 6. 3. 2006 13:47

      Jiřka (neregistrovaný) 212.24.154.---

      Re: Výpověď - zdravotní důvody.
      Jde o obyčejné potvrzení od lékaře, např. od obvoďáka, nebo jde skutečně o lékařdký posudek od posudkové komise? Pokud je je potvrzení od lékaře, což se bere jako pouhé doporučení, pak toto zaměstnavateli neukládá žádné povinnosti. Pokud chcete ukončit pracovní poměr, pak normální výpověď s 2měsíční výpovědní dobou. Ale v takovém případě je rozhodně namístě nedávat výpověď, ale nejdříve se zkusit domluvit se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodou, jistě na to s ohledem na Vaše zdravotní potíže přistoupí.

    • 6. 3. 2006 15:12

      pája (neregistrovaný) 85.70.173.---

      Re: Výpověď - zdravotní důvody.
      Nechcete-li ale přijít o práci, zkuste využít možnost § 37 ZP- nechte si vystavit lékařský posudek a na základě toho Vás bude muset zaměstnavatel převést na jinou práci, pro Vás vhodnou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).