Hlavní navigace

nepovedlo se podnikání a musím do práce

  • (neregistrovaný) 160.218.157.---

    6. 3. 2006 17:08

    Dobrý den, pomohl by mi někdo zorientovat se ?
    v přerušení živnosti a přivýdělku k práci na HPP,
    jde mi o to, abych se teď dobře rozhodla.

    2 roky se snažím podnikat, ale mám jen 2 stálé klienty, ostatní jsou nahodilí kolemjdoucí. Neuživí mě to.
    Tak jsem si našla místo, ale ti dva klienti by stále chtěli moji práci.

    1. Když si nechám živnost na vedlejšák, budu platit daň a sociálku. Zdravotní pojištění ne?
    Můžu u vedlejší živnosti uplatnit výdaje procenty?

    2. Když živnost ukončím, do jaké výše si můžu ročně přivydělat, abych nemusela danit? (soused zahrádkář mi vykládal něco o 20tis za rok, že si to zjištoval protože prodává ovoce a zeleninu a tady v diskuzi jsem četla do 6tis.).

    3. A nebo jiný úhel pohledu - zruším úplně živnost a přivýdělek zdaním. A nebude vadit, že už nemám živnosták a přitom dělám tu samou činnost kvůli které jsem si ho předtím zakládala?

    prosím vysvětlí mi to někdo? poradí?
    děkuji moc a moc
    Líba

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 6. 3. 2006 18:19

      Jana (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: nepovedlo se podnikání a musím do pr
      >Dobrý den, pomohl by mi někdo zorientovat se ?
      >v přerušení živnosti a přivýdělku k práci na HPP,
      >jde mi o to, abych se teď dobře rozhodla.
      >
      >2 roky se snažím podnikat, ale mám jen 2 stálé
      >klienty, ostatní jsou nahodilí kolemjdoucí. Neuživí mě to.
      >Tak jsem si našla místo, ale ti dva klienti by stále
      >chtěli moji práci.
      >
      >1. Když si nechám živnost na vedlejšák, budu platit
      >daň a sociálku. Zdravotní pojištění ne?
      >Můžu u vedlejší živnosti uplatnit výdaje procenty?
      >JAKO VEDLEJŠÍ OSVČ NEPLATÍTE ZÁLOHY SP A ZP.V ROČNÍM ZÚČTOVÁNÍ PŘEHLEDŮ NEBUDETE PLATIT SP ŽÁDNÉ, POKUD BUDETE MÍT ZISK NIŽŽÍ NEŽ 42920. ZP VŠAK ZAPLATIT MUSÍTE VŽDY ZE ZISKU.
      DAŇ - BUDETE MUSET ZAPLATIT MINIMÁLNÍ ZÁKLAD, ALE SČÍTÁ SE VÁM ZE ZAMĚSTNÁNÍ A ZE ŽIVNOSTI. V ROCE 2006 TO BUDE 112900. MŮŽETE UPLATNIT VÝDAJE PROCENTEM
      >2. Když živnost ukončím, do jaké výše si můžu ročně
      >přivydělat, abych nemusela danit? (soused zahrádkář mi
      >vykládal něco o 20tis za rok, že si to zjištoval
      >protože prodává ovoce a zeleninu a tady v diskuzi jsem
      >četla do 6tis.).
      >PŘÍJEM DO 15000 SE NEMUSÍ DANIT.
      >3. A nebo jiný úhel pohledu - zruším úplně živnost a
      >přivýdělek zdaním. A nebude vadit, že už nemám
      >živnosták a přitom dělám tu samou činnost kvůli které jsem si
      >ho předtím zakládala?
      >§10 KAM BY JSTE TO NAPSALA NA ZDANĚNÍ JE JEN PRO PŘÍLEŽITOSTNÉ ČINNOSTI. NESMÍ SE OPAKOVAT.
      >prosím vysvětlí mi to někdo? poradí?
      >děkuji moc a moc
      >Líba
      ZÁLEŽÍ NA VÁS. POKUD POBÍRÁTE NĚJAKÉ SOCIÁLNÍ DÁVKY(PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ, SOCIÁLNÍ APOD),TAK ZAMĚSTNÁNÍM + VEDLEJŠÍ OSVČ O NĚ PŘIJDETE.

    • 6. 3. 2006 21:12

      Líba (neregistrovaný) 160.218.154.---

      Re: D'EKUJI nepovedlo se podnikání a
      děkuji paní Jano, pozorně si přečtu vaše odpovědi abych se rozhodla správně
      žádné sociální příspěvky nedostávám
      a ti dva klienti mi platí měsíčně 6tisíc
      to nebylo fakt k životu, takováhle,,jistota,,

      ale jako vedlejší přivýdělek by to bylo slušné
      Líba







      >>Dobrý den, pomohl by mi někdo zorientovat se ?
      >>v přerušení živnosti a přivýdělku k práci na HPP,
      >>jde mi o to, abych se teď dobře rozhodla.
      >>
      >>2 roky se snažím podnikat, ale mám jen 2 stálé
      >>klienty, ostatní jsou nahodilí kolemjdoucí. Neuživí mě
      >>to.
      >>Tak jsem si našla místo, ale ti dva klienti by stále
      >>chtěli moji práci.
      >>
      >>1. Když si nechám živnost na vedlejšák, budu platit
      >>daň a sociálku. Zdravotní pojištění ne?
      >>Můžu u vedlejší živnosti uplatnit výdaje procenty?
      >>JAKO VEDLEJŠÍ OSVČ NEPLATÍTE ZÁLOHY SP A ZP.V ROČNÍM
      >>ZÚČTOVÁNÍ PŘEHLEDŮ NEBUDETE PLATIT SP ŽÁDNÉ, POKUD
      >BUDETE MÍT ZISK NIŽŽÍ NEŽ 42920. ZP VŠAK ZAPLATIT MUSÍTE
      >VŽDY ZE ZISKU.
      >DAŇ - BUDETE MUSET ZAPLATIT MINIMÁLNÍ ZÁKLAD, ALE
      >SČÍTÁ SE VÁM ZE ZAMĚSTNÁNÍ A ZE ŽIVNOSTI. V ROCE 2006 TO
      >BUDE 112900. MŮŽETE UPLATNIT VÝDAJE PROCENTEM
      >>2. Když živnost ukončím, do jaké výše si můžu ročně
      >>přivydělat, abych nemusela danit? (soused zahrádkář
      >>mi
      >>vykládal něco o 20tis za rok, že si to zjištoval
      >>protože prodává ovoce a zeleninu a tady v diskuzi
      >>jsem
      >>četla do 6tis.).
      >>PŘÍJEM DO 15000 SE NEMUSÍ DANIT.
      >>3. A nebo jiný úhel pohledu - zruším úplně živnost a
      >>přivýdělek zdaním. A nebude vadit, že už nemám
      >>živnosták a přitom dělám tu samou činnost kvůli které
      >>jsem si
      >>ho předtím zakládala?
      >>§10 KAM BY JSTE TO NAPSALA NA ZDANĚNÍ JE JEN PRO
      >>PŘÍLEŽITOSTNÉ ČINNOSTI. NESMÍ SE OPAKOVAT.
      >>prosím vysvětlí mi to někdo? poradí?
      >>děkuji moc a moc
      >>Líba
      >ZÁLEŽÍ NA VÁS. POKUD POBÍRÁTE NĚJAKÉ SOCIÁLNÍ
      >DÁVKY(PŘÍSPĚVEK NA BYDLENÍ, SOCIÁLNÍ APOD),TAK ZAMĚSTNÁNÍM +
      >VEDLEJŠÍ OSVČ O NĚ PŘIJDETE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).