Hlavní navigace

Silniční daň a paušál

  • (neregistrovaný)

    7. 3. 2006 9:39

    Prosím Vás o názory na placení silniční daně v případě, že podnikatel nemá vůz v obchodním majetku a uplatňuje výdaje paušálem.
    Našla jsem tento názor:
    "A co se týče přiznání k silniční dani a zaplaceným zálohám, ptali jsme se přímo u odborníků na FÚ a bylo nám řečeno, že v případě uplatňování výdajů % se podávat ani platit nemusí, a event. zaplacené zálohy vrátí."

    Nechce se mi věřit, že se v některých případech nemusí platit silniční daň. Přece placení nemá nic společného s tím, zda vedu výdaje ve skutečné výši nebo paušálem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2006 9:54

      Ilona (neregistrovaný)

      Re: Silniční daň a paušál
      *****
      zalezi na tom, ze jakeho uhlu se na to divate:
      1. pokud pouzivam auto v podnikani, musim platit silnicni dan (dtto vas nazor), silnicni dan nema nic spolecneho se zpusobem uplatnovani vydaju (skut. x %)....
      2. silnicni dan se plati proto, abych si mohl dat do vydaju vydaje souvisejici s provozem auta - takze, kdyz uplatnuji vydaje %, tezko se pozna, jestli jezdim autem, a pokud auto prokazatelne nepotrebuji k podnikani, FU mi tezko dokaze, ze s nim jezdim....

      dle meho nazoru 1. pohled se rovna zakonnemu postupu, 2. pohled vyuziva diru v zakone.... zalezi na vas, pro co se rozhodnete

      btw. jen doufam, ze se tu ted nerozjete debata, ktera nastala pred nekolika tydny, kdy se tu navzajem vsichni presvedcovali, ze jejich pravda je pravdivejsi... ;-)

    • 7. 3. 2006 10:02

      Eva (neregistrovaný)

      Re: Silniční daň a paušál
      prosím o povšimnutí, o hovadinách dalekosáhlé diskuze,stále omílané to samé,solitérní dotazy zůstavají nezodpovězené,nejhorší forum

    • 7. 3. 2006 10:03

      Ilona (neregistrovaný)

      Re: Silniční daň a paušál
      ****
      dekuji, urcite vas oceni jinde!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).