Hlavní navigace

ještě jednou výdaje %

  • (neregistrovaný) 217.77.165.---

    7. 3. 2006 13:03

    >1. Poplatník měl na konci roku 2004 pohledávku(faktura
    >zaplacená až v lednu 2005).Jestli jsem to dobře
    >pochopila, tak musí udělat dodatečné DAP za rok 2004 a tu
    >pohledávku dodanit, aby mohl přejít z daňové evidence na
    >%.
    >2.Co mám udělat s přeplatky z OSSZ a VZP za rok 2004
    >vrácené v roce 2005?
    >3.Faktura za rok 2005, je zaplacená v roce 2006.Tu
    >zdaním až za rok 2006?
    >4. Tudíž do příjmů se dostanou vystavené a uhražené
    >faktury za rok 2005, z toho odečtu 60%, odečtu pojistné
    >(zálohy, vratky a přeplatky) a mám základ daně, pokud
    >bude menší než 107 300,-, musím uplatnit minimální
    >základ daně.Chápu to správně?
    >
    >5.Jak je to s přehledy na VZP a OSSZ?Tam dám veškeré
    >příjmy za rok 2005 (všechny faktury uhražené v roce
    >2005, tudíž i fa z roku 2004)?Do výdajů dám pouze 60%
    >nebo i pojistné.Když si to představím tak mi vlastně
    >základ daně nesouhlasí se základem daně v DAP.

    1) ANO, dodaníte podáním dodatečného DP za rok 2004
    2) NIC, ovlivní Vám základ daňe roku 2005 (POZOR, ale vedou se tu o to dost spory. Píšu Vám svůj názor)
    3) ANO
    4) ANO
    5) ANO, veškeré příjmy za rok 2005 i tu dodaněnou fakturu za rok 2004. Do výdajů si dáte % + pojistné (zaplacené zálohy, nedoplatky roku 2004 a přeplatky roku 2004).
    Základ daně Vám bude souhlasit, protože i v roce 2005 budete upravovat základ o ty již zdaněné pohledávky (přez tabulku E).


    O.K. mockrát díky, jste moc hodná, takže do řádku č. 101 uvedu veškeré příjmy, i fa z roku 2004. Do tabulky E zapíši fa z roku 2004, tím pádem se mi o ní sníží základ daně.
    Podám dodatečné přiznání, které bude vypadat takto:
    na první straně řádek ř3- dodatečné DAP a datum zjištění důvodu pro podání DAP.Úpravy podle § 23 do tabulky E (pohledávky s plusem).Ještě něco se píše?Odčitatelná položka na poplatníka, loňské údaje apod?Ještě jsem to nedělala. Po podání doplatit rozdíl (daň se zvyšuje) ř65. Může FÚ doměřit penále?
    Moc prosím odepište a nenechte mě na pochybách. Díky

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).