Hlavní navigace

ELDP

  • (neregistrovaný) 85.13.103.---

    7. 3. 2006 19:51

    Prosím o pomoc. Pokud odchází zaměstnanec v průběhu roku, musí se vyplnit ELDP a zasílá se na OSSZ? Pokud ano, musí ELDP také podepsat zaměnstnanec?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 7. 3. 2006 22:24

      courek (neregistrovaný) 82.202.1.---

      Re: ELDP
      >ano, RELDP se odevzdat musí. Pokud nemáte možnost opatřit originál podpisem pracovníka, doplníte jej poznámkou "nedostavil se", druhou část RELDP, potvrzenou razítkem a podpisem zašlete bývalému zaměstnanci poštou

    • 7. 3. 2006 22:48

      a (neregistrovaný) 62.209.216.---

      Re: ELDP
      uz pokynů OSSZ

      ”Datum a podpis pojištěnce”: ELDP odesílaný do evidence orgánům sociálního zabezpečení nemusí údaj datum a podpis pojištěnce obsahovat. Datum a podpis pojištěnce je nezbytný na stejnopise ELDP, který zůstává založen v organizaci (§ 38 odst. 5 zák. č. 582/1991 Sb.). Tento stejnopis musí být pojištěnci předložen k podpisu nejpozději v den, kdy organizace předkládá ELDP příslušnému orgánu sociálního zabezpečení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).