Hlavní navigace

Daňové odpisy - musím uplatnit??

  • (neregistrovaný) 62.77.119.---

    8. 3. 2006 10:12

    Dobrý den, chtěla bych se ujistit: pokud se rozhodnu, nemusím uplatnit za rok 2005 v DP rozdíl mezi daňovými a účetními odpisy (malý základ daně), že ?Nevím ale, jestli je mohu uplatnit někdy později nebo jestli o ně přijdu.Poradíte, prosím, § nebo pokyn, kde to vyčtu?? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 8. 3. 2006 10:17

      Eva M. (neregistrovaný) 83.208.9.---

      Re: Daňové odpisy - musím uplatnit??
      Obecně: účetní odpisy uplatňovat musíte, protože vyjadřují opotřebení atd. Daňové odpisy uplatňovat nemusíte, můžete je přerušit u jednoho nebo i u všech ks majetku, podle toho, jak potřebujete. Obecně o daňových odpisech hovoří zákon o dani z příjmů §26 a další. O neuplatněné odpisy nepřijdete, zůstanou vám na pozdější roky, kdy třeba budete mít větší zisk.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).