Hlavní navigace

Zdanění příjmu z kapitálového majetku

  • (neregistrovaný)

    8. 3. 2006 17:22

    Chtěl bych se zeptat jestli musím uvést v DP příjmy z obchodování s cennými papíry, neměl jsem je déle než 6.měsíců, je to cca 5700 kč po odečtení poplatků, budu podávat společné zdanění manželů, měl jsem příjem z funkčních požítku.

    Snad to stačí takhle napsané.

    Děkuji za odpověd.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2006 17:47

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: Zdanění příjmu z kapitálového majetk
      1. Příjmy do 6000 Kč by jste uvádět nemusel, pokud by jste nepodával DP. To ale podávat chcete, protože se Vám vyplatí společné zdanění, takže uvézt je musíte.
      2. Myslíte si, že Vaše příjmy jsou skutečně jen 5700? Znamenalo by to, že jste koupil např. za 0 Kč a prodal za 5700. Vy asi ale nemyslíte příjmy, ale "koupil-prodal". To by byly příjmy např. 50000 a výdaje např. 44300.
      Pak by jste musel DP podávat stejně.

    • 8. 3. 2006 17:51

      Jaryn (neregistrovaný)

      Re: Zdanění příjmu z kapitálového majetk
      Je to přesně tak jak píšete nakupoval jsem a prodával a těch 5700 kč je rozdíl mezi nakůpem a prodejem po odečtení poplatků...,tak předpokládám že musím uvést do kolonky příjem z kapit.majetku tuto sumu a zdanit ji.

      Děkuji

    • 8. 3. 2006 18:10

      bdm (neregistrovaný)

      Re: Zdanění příjmu z kapitálového majetk
      *** Vy sice mluvíte o příjmech z kapitálového majetku, jenže příjem z prodeje cených papírů je příjmem §10/1/b. §8 jsou jen výnosy z jejich držení ***

    • 8. 3. 2006 21:20

      Anonymní (neregistrovaný)

      Re: Zdanění příjmu z kapitálového majetk
      No má (bdm) pravdu.
      1. je to v tom §10
      2. v § 8 píšou že tam patří výnosy "z držby cenných papírů". A jak Vy můžete cenný papír "držet", když to většinou není ani papír.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).