Hlavní navigace

Prac. úraz jen Kooperativa?

  • (neregistrovaný) 85.160.241.---

    12. 3. 2006 15:00

    Pro pojištění zaměstnavatele za pracovní úrazy zaměstnanců je jen jedna pojišťovna - Kooperativa nebo ještě nějaká? Děkuji předem

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 12. 3. 2006 15:46

      Zdeněk Helich (neregistrovaný) 83.208.15.---

      Re: Prac. úraz jen Kooperativa?
      Podle zákona č. 125/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, jsou zaměstnavatelé povinni být pojištění proti pracovním úrazů. Zde jsou dle § 1 tyto Podmínky pojištění

      (1) Zákonným pojištěním pro případ své odpovědnosti za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání (dále jen "zákonné pojištění") jsou pojištěni

      a)
      u České pojišťovny, a.s., ti zaměstnavatelé, kteří s ní měli sjednáno toto pojištění k 31. prosinci 1992; takto pojištěni jsou i zaměstnavatelé, na které přejdou práva a povinnosti z pracovněprávního vztahu při vzniku právního nástupce těchto zaměstnavatelů,

      b)
      u Kooperativy, pojišťovny, a. s., ostatní zaměstnavatelé.

      (3) Zákonné pojištění vzniká dnem vzniku prvního pracovněprávního vztahu u zaměstnavatele a trvá po dobu existence zaměstnavatele.

      Takže mimo Kooperativy je to ještě Česká pojišťovna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).