Hlavní navigace

OT: Malý povzdech...

 • (neregistrovaný) 83.208.9.---

  13. 3. 2006 0:02

  Dnes jsme povídaly s kamarádkou a přišla řeč i na daně. Kamarádky manžel má velmi slušné příjmy ze zaměstnání (ročně téměř milion hrubého), ale je pořád pryč z domova. Kamarádka se stará o domácnost, dvě děti a přivydělává si na ŽL. Jejich účetní jim tvrdila, že se jim nevyplatí SZM, že to nestojí za to atd.
  Mně se to nezdálo, tak mi kamarádka dala jejich čísla (rozdíl v příjmech mezi manžely 850 tisíc!) , já jsem to propočítala.. a ejhle, úspora 25 tisíc!!!
  Nejde mi o to, abych někomu přebírala klienty.. mám své práce víc než dost a peněz akorát. Jen mě dost udivilo, jaký přístup ke klientům mají některé "účetní"... Paní účetní se to nechtělo počítat a chtěla mít jistou svou pětistovku za přiznání (1000 za oba) jako každý rok... tak radši tu rodinu připraví o 25 tisíc...???!!!

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 13. 3. 2006 7:12

   Zuzka (neregistrovaný) 83.208.203.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   >Dnes jsme povídaly s kamarádkou a přišla řeč i na
   >daně. Kamarádky manžel má velmi slušné příjmy ze
   >zaměstnání (ročně téměř milion hrubého), ale je pořád pryč z
   >domova. Kamarádka se stará o domácnost, dvě děti a
   >přivydělává si na ŽL. Jejich účetní jim tvrdila, že se jim
   >nevyplatí SZM, že to nestojí za to atd.
   >Mně se to nezdálo, tak mi kamarádka dala jejich čísla
   >(rozdíl v příjmech mezi manžely 850 tisíc!) , já jsem
   >to propočítala.. a ejhle, úspora 25 tisíc!!!
   >Nejde mi o to, abych někomu přebírala klienty.. mám
   >své práce víc než dost a peněz akorát. Jen mě dost
   >udivilo, jaký přístup ke klientům mají některé "účetní"...
   >Paní účetní se to nechtělo počítat a chtěla mít jistou
   >svou pětistovku za přiznání (1000 za oba) jako každý
   >rok... tak radši tu rodinu připraví o 25
   >tisíc...???!!!
   >k tomu jedna perlička bez komentáře - známá sï stěžovala,že účtařka jejího manžela jim tvrdila, že když si podají SZM příjdou o rodinné přídavky

  • 13. 3. 2006 7:23

   mmm (neregistrovaný) 213.210.175.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   no ono od věci tento názor zas tak bokem není,nezapomeňte,že přeplatek na dani se promítne do příjmů za rok 2006 a tím pádem pokud platí,že přídavky se odstupňují podle výše příjmu a koeficientů se může stát, že jim již nevyjdou....je ro třeba propočíst - přídavky dnesx12 měsíců nebo velký přeplatek daní teď,protože ty přídavky se budou měnit až v 9/07 a co bude potom platit ví Bůh..

  • 13. 3. 2006 7:47

   Tatiana (neregistrovaný) 213.29.5.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   *** To já měla spíš opačný případ. Musela jsem klienta ukecávat, aby si SZM podal. Manželka doma s dítětem, on OSVČ. Když jsem mu spočítala daně, tak mu vyšlo platit něco kolem 500,-Kč, když jsem mu spočítala SZM - vratka 5.500,-Kč. Po mém telefonátu laskavě svolil, abych mu to SZM udělala.

  • 13. 3. 2006 8:02

   graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   To je docela důležitý postřeh. Kdo měl jen závislou a DP mu dělal zaměstnavatel, prostě si nechal zaměstnavatelem potvrdit výši příjmů ve formuláři pro přídavky, která už zahrnovala i event. vratku daně. Teď bude muset doplnit vratku ze SZM sám a ne každému to asi dojde.

  • 13. 3. 2006 8:11

   mmm (neregistrovaný) 213.210.175.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   já dělala zkušebně SZM - oba zaměstnan.poměr, když jsem nahodila tak manžel sice spadl do nižší daňové skupiny a pro zajímavost mi vyšel přeplatek (měl ještě úroky,odborové příspěvky) na korunu stejně jako když by si každý podával sám,vyšel přeplatek 8030 Kč, rozdíl byl v tom,že manželka spol.zdaněním by měla přeplatek asi 1000 Kč a manžel 7000, když by si podávali sami,tak každý z nich měl přeplatek 4 000...nakonec manželka radši ukecala muže,aby si udělali zvlášť...takže u vyšších příjmových skupin je to opravdu spočítáno tak,že nedostanou ani korunu navíc zpět..

  • 13. 3. 2006 11:28

   MartaK. (neregistrovaný) 193.179.41.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   *****
   Taky jsem si udělala zkušebně SZM (vlastní) a i když měl manžel nižší příjem, pojistkami a dalšími nezd. částkami to vyšlo, že při SZM dostaneme přesně o 20,- Kč víc než když zdaníme každý sám.
   No řekněte, kdo by vyplňoval tolik formulářů kvůli dvacetikoruně, že .... Ale na druhé straně, když dělám SZM klientům, proč bych měla Sobotkovi nechávat mých 20 korun (teda vlastě desetikoruna je manžela) ... :-)))
   Jó, kdyby byly u účetních problémy jenom se SZM. Znám "expertku", která přemlouvala zaměstnance (který byl 1/2 roku nemocen), aby si nežádal o provedení ročního zúčtování, že to stejně nemá cenu, že nic nedostane ... Nicméně zaměstnanec na tom trval. A přece měla pravdu, ta chytrá paní účetní mu totiž započetla jen 1/2 základní nezdanitelné částky ..... ("přece 1/2 roku marodil, jak by k tomu přišli ostatní, kdyby si odečetl celý rok ..." !!!!!!!).

  • 13. 3. 2006 12:20

   mmm (neregistrovaný) 213.210.175.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   to potěší ....některé jsou na tom ještě hůř jak já...a to si poslední dobou připadám,že už nevím vůbec nic a jsem prostě česky řečeno blbá...

  • 13. 3. 2006 8:16

   anonymní (neregistrovaný) 85.70.49.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   stejá situace,nutím zaměstnancům SZM, propočítávám, kolik ušetří - a nechtějí. Tak se jim vnucuju, že jim to i vyplním - a zase nechtějí. A jsou to samí mlaďoši s manželkami na MD ,ale přijímání novinek je opravdu pomalé... :-))

  • 13. 3. 2006 8:13

   Jaša (neregistrovaný) 80.188.184.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   Tady nejde pouze o přídavky, ale všechny dávky soc. podpory.
   Na ně některé rodiny nebudou mít pak nárok. Ale při tak vysokém příjmu na ně stejně nárok nebyl. To platí pro rodiny s nižším příjmem. A už to vidím, jak tyto rodiny přeplatek nebudou uvádět v tiskopisech jako příjem a budou mít problémy.

  • 13. 3. 2006 8:20

   mmm (neregistrovaný) 213.210.175.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   samo že budou mít problém,sociálky si nahrávají příjmy z fú a tam se samozřejmě částka objeví...navíc jako zaměstnavatel nemohu potvrdit příjem s tím,že si poplatník podal sám, takže pokud zatají,jako že se budou snažit,nic jim to nepomůže,zatrhnou na přední straně že si podávali sami a potom jim to dojde...ale i tak si myslím,že ti,kterých se to týká nejvíce mají radši brát dnes přeplatek a co bude potom,to snad neví ani zákonodárci..

  • 13. 3. 2006 7:13

   Jaša (neregistrovaný) 80.188.184.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   Spíš si myslím, že paní účetní o SZM neměla ani potuchy. Protože to se vyplatí vždy, když jeden nedělá nebo má malé výdělky. A výdělek mohla mít ještě vyšší a zdůvodnit to mohla tím, že musí vyplňovat ještě přílohy 5 a k tomu ještě dvakrát přiznání. Takže více než v předchozích letech. Někdo prostě novinky přijímá pomalu.

  • 13. 3. 2006 7:18

   graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

   Re: OT: Malý povzdech...
   Možná to byl jen nějaký informační šum - taková účetní přece musí vědět, že kromě jistoty své pětistovky by měla další jistotu, že přijde o bonitního klienta a o dobrou pověst.
   Navíc takové tvrzení v době, kdy jsou média plná informací o SZM včetně pouček. kdy se to vyplatí a několika internetových kalkulaček...

  • 13. 3. 2006 12:28

   Jana F. (neregistrovaný) 83.208.89.---

   Re: spíš další pěkná rána :-(((
   ********************
   Myslím to nebezpečí, že bych jako aktivní blbec mohla někoho připravit o přídavky :-((( To mě nenapadlo a abych ještě ke všemu začala hledat informace o tom, jak velký může být příjem za rok 2006 :-((( Ale i tak děkuji za toto probuzení z iluze, jak všechno klape :-) J.F.
   **************************

  • 13. 3. 2006 12:40

   Eva M. (neregistrovaný) 83.208.144.---

   Re: spíš další pěkná rána :-(((
   Jojo, mě klienti někdy pěkně štvou (spíš SE**O) tím, že po mně chtějí, abych jim spočítala, kolik JAKO můžou přiznat, aby nepřišli o sociální dávky (následuje dlouhý seznam toho, co berou)... a přitom stavějí barák (no spíš zámek), jezdí oba mooooc pěknými auty.... ale pro berňák a sociálku se chtějí tvářit jako chudáci.

   Většinou mám chuť je pěkně peprně poslat .... hádejte KAM... a říct jim, že mě jejich sociální dávky nezajímají, protože to jsou podvodníci a vyžírkové, a že jim jenom spočítám daně a pojistné z jejich skutečného příjmu, ať mi dají podklady.
   Já přece kvůli takovýmhle podvodníkům nebudu ještě studovat kupu zákonů pro soc.dávky...
   ... tohle nepíšu proti poctivcům, kterým se nedaří, těm ráda pomůžu!!!

  • 13. 3. 2006 13:00

   graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

   Re: spíš další pěkná rána :-(((
   >Jojo, mě klienti někdy pěkně štvou (spíš SE**O) tím,
   >že po mně chtějí, abych jim spočítala, kolik JAKO můžou
   >přiznat, aby nepřišli o sociální dávky (následuje
   >dlouhý seznam toho, co berou)... a přitom stavějí barák
   >(no spíš zámek), jezdí oba mooooc pěknými auty.... ale
   >pro berňák a sociálku se chtějí tvářit jako chudáci.
   Tomu se říká daňová optimalizace :-)). Při progresívním danění se nedivte, že tyhle triky dělají hlavně ti bohatší. Ostatně provést takový výpočet není trestné. Druhá věc je, že na takto získané dávky těm bohatým pak doplácíme my chudí.
   >
   >Většinou mám chuť je pěkně peprně poslat .... hádejte
   >KAM... a říct jim, že mě jejich sociální dávky
   >nezajímají, protože to jsou podvodníci a vyžírkové, a že jim
   >jenom spočítám daně a pojistné z jejich skutečného
   >příjmu, ať mi dají podklady.
   No, ale oni to nechtějí zadarmo, že. Co mají říkat takoví právníci, kteří radí gaunerům, jak z toho ven. Ale každý na to žaludek nemá...
   >Já přece kvůli takovýmhle podvodníkům nebudu ještě
   >studovat kupu zákonů pro soc.dávky...
   Otázka je, jestli ty zákony studujete jen kvůli těm podvodníkům...
   >... tohle nepíšu proti poctivcům, kterým se nedaří,
   >těm ráda pomůžu!!!
   A jak je od těch lumpů poznáte? Určitě ne podle toho, že lump svůj majetek okatě vystavuje, jak píšete výše. To dělá jen lump-blbec.

  • 13. 3. 2006 13:34

   mmm (neregistrovaný) 213.210.175.---

   Re: spíš další pěkná rána :-(((
   a lump-blbec si z nedožernosti nechá také udělat SZM a pak se bude divit, až mu přijdou za pár let na to, z čeho ten barák postavil,když oba manželé vykazovali příjmy z....

  • 13. 3. 2006 13:45

   Eva M. (neregistrovaný) 83.208.144.---

   Re: spíš další pěkná rána :-(((
   >>Jojo, mě klienti někdy pěkně štvou (spíš SE**U) tím,
   >>že po mně chtějí, abych jim spočítala, kolik JAKO
   >>můžou
   >>přiznat, aby nepřišli o sociální dávky (následuje
   >>dlouhý seznam toho, co berou)... a přitom stavějí
   >>barák
   >>(no spíš zámek), jezdí oba mooooc pěknými auty....
   >>ale
   >>pro berňák a sociálku se chtějí tvářit jako chudáci.
   >Tomu se říká daňová optimalizace :-)).
   No já bych to nazvala úúúplně jinak :-)))

   >Druhá věc je, že na takto získané dávky těm bohatým pak
   >doplácíme my chudí.
   No právě, proč bych k tomu měla napomáhat....

   >No, ale oni to nechtějí zadarmo, že.
   Jenže jsou věci, které nechci dělat ani za peníze. A děti mi doma hlady nebrečí...


   > Co mají říkat
   >takoví právníci, kteří radí gaunerům, jak z toho ven. Ale
   >každý na to žaludek nemá...
   Tak tohle bych fakt dělat nemohla... to bych nezvládla.

   >Otázka je, jestli ty zákony studujete jen kvůli těm
   >podvodníkům...
   Kupodivu poctiví lidé to nechtějí, ti chtějí hrát fér i se státem.

   >>... tohle nepíšu proti poctivcům, kterým se nedaří,
   >>těm ráda pomůžu!!!
   >A jak je od těch lumpů poznáte? Určitě ne podle toho,
   >že lump svůj majetek okatě vystavuje, jak píšete výše.
   >To dělá jen lump-blbec.

   Na 100% je poznat neumím, ale leccos se dá vytušit. Jako účetní vidím chtě nechtě lidem do různých záležitostí, leccos sami řeknou, leccos vidím nebo si domyslím. Účtuju jednoho OSVČ se 3 dětmi, jeden syn těžce postižený, manželka v domácnosti s těma dětma a pomáhá manželovi. Makají poctivě, aby byli co nejvíc soběstační, vypomáhají i děti, i ten postižený dělá, co může. Nechtějí nic, na co by neměli nárok, bydlí v obyčejném 3+1 ve starším paneláku, jezdí postarším favoritem a ještě přispívají na charitu - prý jsou na tom mnozí ještě hůř než oni. Takových lidí si vážím a takovým moc ráda pomůžu!!!
   ... a pak přijde nějakej vyžírka viz výše ... a uvědomuju si ten obrovskej rozdíl mezi lidma... :-((

  • 13. 3. 2006 14:38

   Jana F. (neregistrovaný) 83.208.89.---

   Re: spíš další pěkná rána :-(((
   **********************
   I mezi účetními :-((( J.F.
   *********************

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).