Hlavní navigace

DPH - nákup služby ze zahraničí z EU

  • (neregistrovaný) 160.218.156.---

    13. 3. 2006 13:43

    Dobrý den,
    prosím o radu.
    Jsem neplátce DPH a budu kupovat službu z EU (z Německa) od plátce DPH.

    Jak bude znít faktura Základ + DPH (německá) pro mně jako neplátce?
    Nebo jenom Základ.
    Kde se bude odvádět DPH ? v Německu?
    Nebo bude tvořit Základ + Německá DPH moje náklady?
    Studovala jsem zákon o DPH ale nebyl jsem z toho moc chytrá.
    Můžete mi někdo poradit.
    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 3. 2006 23:02

      Ivana (neregistrovaný) 88.100.160.---

      Re: DPH - nákup služby ze zahraničí z EU
      Máte problém, pokud přijmete službu z EU - musíte se stát plátcem DPH. Podle §94 odst. 8 se stává plátcem osoba povinná k dani, která uskutečňuje ZP ....s nárokem na odpočet daně, které jsou poskytovány služby uvedené v §10 odst.1,2,4,5,6,9,12 a 13 osobou registrovanou k dani v jiném čl.státě......Tato osoba se stává plátcem dnem poskytnutí uvedených služeb. Daň musí přiznat a zaplatit již ze služeb poskytnutých tento den. Musí podat dle §95 odst.10 přihlášku k registraci.
      Příklad: FO-podnikateli neplátci, je poskytnuta 15. 11. 05 poradenská služba firmou, která je plátcem v SRN. Tento podnikatel se stane plátcem k datu 15.11.05.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).