Hlavní navigace

Musím platit silniční daň ??????????????

  • (neregistrovaný) 193.179.166.---

    14. 3. 2006 9:38

    Dobrý den, budu mít v letošním roce příjmy z pronájmu, jinak mám pouze příjmy ze zaměstnání. Nemovitost se zatím opravuje, takže mám spoustu cest, které si chci uplatnit. Jízdy pro materiál a tak..... Musím odvádět silniční daň a jestli ano v jaké výši. Musím roční sazbu nebo za jednotlivé dny? A kdy mám platit, po jednotlivých jízdách nebo můžu pak jednou částkou do 31.1.2007.

    Děkuji


    Petra

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 3. 2006 10:38

      Lina (neregistrovaný) 80.188.231.---

      Re: Musím platit silniční daň ??????????
      xxxxxxxxxxxxx
      Předmětem daně silniční jsou motor. vozidla... používána k podnikání (§7)... nebo jiné výdělečné činnosti.... to jenom zhruba, to si opakuju...z toho vyplývá, že předmětem SD NEJSOU vozidla používaná ... k dosahování příjmů z pronájmu dle §9.... tj. pokud nepronajímáte na základě živn. oprávnění apod., ale jsou to opravdu příjmy podle §9, pak silniční daň neplatíte... (jo, jinak doufám, že se jedná o osobní auto, ..)... Zdravím...

    • 16. 3. 2006 11:00

      pavel (neregistrovaný) 80.79.25.---

      Re: Musím platit silniční daň ??????????
      Ať se do toho nezamotáte:-(( Není lepší uplatnit výdaje 30 %??

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).