Hlavní navigace

Dotaz - přechod práva nájmu

 • (neregistrovaný) 62.209.192.---

  14. 3. 2006 14:50

  § 706
  (1) Jestliže nájemce zemře a nejde-li o byt ve společném nájmu manželů, stávají se nájemci (společnými nájemci) jeho děti, vnuci, rodiče, sourozenci, zeť a snacha, kteří prokáží, že s ním žili v den jeho smrti ve společné domácnosti a nemají vlastní byt. Nájemci (společnými nájemci) se stávají také ti, kteří pečovali o společnou domácnost zemřelého nájemce nebo na něho byli odkázáni výživou, jestliže prokáží, že s ním žili ve společné domácnosti aspoň po dobu tří let před jeho smrtí a nemají vlastní byt.
  (2) Jestliže zemře nájemce družstevního bytu a nejde-li o byt ve společném nájmu manželů, přechází smrtí nájemce jeho členství v družstvu a nájem bytu na toho dědice, kterému připadl členský podíl.

  Dobrý den, chtěla bych se informovat na výše uvedený paragraf. Nedošlo ke snížení povinnosti užívat byt ve společné domácnosti s nájemci ? Slyšela jsem, že postačuje, užívá-li osoba s nájemcem byt 1 rok. (vnuk s prarodiči)
  Děkuji za odpověď

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 14. 3. 2006 15:10

   pája (neregistrovaný) 85.70.173.---

   Re: Dotaz - přechod práva nájmu
   U vnuka platí-...že s ním žil v den jeho smrti a nemá vlastní byt, musí to prokázat, tříletá lhůta sice platí nezměněna, ale vnuka se netýká.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).