Hlavní navigace

SZM

  • (neregistrovaný) 83.208.6.---

    14. 3. 2006 17:14

    Jsem podnikatel, manželka na mateřské. Manželé jsme od března 2005, máme 1 dítě. Manželka je na mateřské. Během roku prodala 2 osobní auta (příjem cca 200.000 Kč) Tento příjem má dát do § 10 - ostatní příjmy (nahodilý příjem) a lze proti tomu uplatnit náklady - nákup auta, STK, oprava apod.? Lze uplatnit SZM ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 3. 2006 17:41

      xx (neregistrovaný) 85.119.88.---

      Re: SZM
      pokud manželka vlastnila ta auta déle než jeden rok, je příjem z jejich prodeje od daně osvobozen. V případě, že tomu tak není, můžete proti příjmu uplatnit pořizovací cenu auta a náklady vynaložené na jejich opravy o zhodnocení (nedávala bych tam běžné opravy).
      pokud smlňujete podmínky §13a zákona o daních z příjmu, pak společné zdanění uplatnit můžete

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).