Hlavní navigace

Poradí mi někdo s přiznáním????????

  • (neregistrovaný)

    16. 3. 2006 18:21

    Moc, prosím potřebuji poradit, jedná se o neziskovou org.tzn. právnická osoba-podává DPPO, ale dosud vede daň.evidenci, má příjmy:54.000,- (čl. příspěvky 18.000,- a 36.000,- dary), výdaje má 84.500,-. V DP mám na ř.10 -30.500,- ř.40 84.500,- ř. 70 84.500,- ř. 110 54000,- ř. 170 54.000,- ř. 200 0,- , V příloze č. 1 oddíl II jsem rozepsala druhy výdajů a částky k nim připadající, ř. 220 0,- ř. 250 0,-.A DP přikládám výkaz o majetku a závazcích a o příjmech a výdajích, vzhledem k tomu , že org. vede daň. evedenci. Mám to dobře, nejsem si vůbec jistá.
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2006 15:40

      LeaX (neregistrovaný)

      Re: Poradí mi někdo s přiznáním????????
      S tou daňovou evidencí jen žertujete, nebo se mýlím?
      Já bych zůstala u jednoduchého účetnictví (jinou možnost ani nemáte) - není to jen formální rozdíl, ale stále pro vás platí pravidla pro JÚ, která se přece jen od DE liší.
      Pokud nemáte ziskovou hlavní činnost, vedlejší činnost nebo nějaké vždy zdanitelné příjmy, nemáte povinnost podávat DPPO) - je vhodné jen zaslat oznámení, že nevznikla povinnost podat DP.
      Jinak dle výše uvedeného ZD: 0

    • 18. 3. 2006 13:17

      anonymní (neregistrovaný)

      Re: Poradí mi někdo s přiznáním????????
      Tak to jste mě dostala, já už nevím kudy kam, někdo mi říká,podat DPPO s tím jak jsem to tady popsala a vzhledem k tomu, že nevedou účetnictví dát k tomu výkazy o majetku a závazcích a o
      příjmech a výdajích, protože JÚ je jen změna na DE.V předchozích letech podávali DPPOa ziskovou činnost neměli.

    • 18. 3. 2006 14:36

      LeaX (neregistrovaný)

      Re: Poradí mi někdo s přiznáním????????
      §38m ZDP:
      "(8) Povinnost podat daňové přiznání podle zvláštního právního předpisu 28b) nemá
      a) poplatník uvedený v § 18 odst. 3, pokud nemá příjmy, které jsou předmětem daně, nebo má pouze příjmy od daně osvobozené (§ 19) a příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně (§ 36 odst. 2), a nebo nemá povinnost uplatnit postup podle § 23 odst. 3 písm. a) bodu 9,"
      Tolik zákon.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).