Hlavní navigace

Pronájem bytu §9 a prokazatelné výdaje

  • (neregistrovaný) 85.160.11.---

    20. 3. 2006 13:11

    Dobrý den.

    Potřebovala bych se poradit ohledně výdajů souvisejících s pronájmem bytu. Pronajímám byt za paušální měsíční částku 8.500 Kč. Zálohy na služby nevybírám a ani na konci roku služby nezúčtovávám. Vše je zahrnuto v paušální částce 8.500 Kč. Nájemmník si platí sám elektriku a telefon. Ostatní poplatky (vodu, topení, spol. osvětlení, výtah, úklid, odpad....) platím sama každý měsíc. Výdaje uplatňuji ve skutečné výši. Mohu si do výdajů oproti příjmům 12*8.5000 Kč uplatnit poplatky, které platím? Mohu si do těchto výdajů zahrnout i poplatek do fondu oprav? Mohu si dát do výdajů 1/2 cenu pořízeného počítače? Jedná se o výdaj vynaložený na dosažení, zajištění a udržení příjmů.

    Děkuji moc za Vaše názory.

    S pozdravem Bára

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2006 15:15

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Pronájem bytu §9 a prokazatelné výda
      *** Jak je to uvedeno ve smlouvě? Co obsahuje ta částka 8500? Ty ostatní poplatky jsou voda a otop? A to jde k Vaší tíži? - to nepřeúčtováváte? Počítač ano - a proč jen polovinu? ***

    • 20. 3. 2006 15:42

      Bára (neregistrovaný) 85.160.11.---

      Re: Pronájem bytu §9 a prokazatelné výda
      Ve smlouvě je uvedeno, že se platí měsíční nájemné ve výši 8.500 Kč a že si platí sami elektriku a telefon. Ostatní služjy platí a zajišťuje pronajímatel. Neboli je to k naší tíži. Počítač bych tam dala jen z poloviny, protože musím jako FO prokázat, ze PC používám pouze pro účely dosažení příjmů, což je dost těžko obhajitelné.

    • 20. 3. 2006 16:09

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Pronájem bytu §9 a prokazatelné výda
      *** Upřímně řečeno s tím jsem se ještě nesetkala, aby někdo takhle dotoval nájemníka :-))) Pak se domnívám, že tyhle poplatky by mohly být Vaším daňovým výdajem. Co se týká toho PC - pokud si obhájíte, že Vám slouží k příjmům z pronájmu, pak ho obhájíte celý. Pokud neobhájíte, pak neobhájíte ani tu polovinu ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).