Hlavní navigace

Minimální základ daně*daň.bonus

  • (neregistrovaný) 80.250.6.---

    21. 3. 2006 8:48

    Mám nárok na daňový bonus, když základ daně mám 30000,- Kč, ale vztahuje se na mě minimální základ daně?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 21. 3. 2006 8:56

      Anonymní (neregistrovaný) 83.240.10.---

      Re: Minimální základ daně*daň.bonus
      Ano máte. Vypočítáte daň z částky 107.300 a uplatníte odpoč. položku na sebe a daňové zvýhodnění na dítě.

    • 21. 3. 2006 9:06

      Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

      Re: Minimální základ daně*daň.bonus
      ****
      jeste bych upozornila, ze narok na bonus je jen pokud prekrocite urcitou hranici prijmu - § 35c, odst. 4:
      Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy stanovené pro zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou k počátku příslušného zdaňovacího období a neupravené s ohledem na odpracovanou dobu a další okolnosti, podle zvláštního právního předpisu upravujícího výši minimální mzdy111) (dále jen "minimální mzda"); minimální mzdy;111) u poplatníka, který má příjmy pouze podle § 9 nesmí výdaje převýšit tyto příjmy. Do těchto příjmů se nezahrnují příjmy od daně osvobozené, příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně nebo příjmy, u nichž je uplatněná sazba daně podle § 16 odst. 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).