Hlavní navigace

Jak nejlépe řešit mou situaci

  • (neregistrovaný)

    21. 3. 2006 11:28

    Potřebovala bych poradit ,co dělat dál v mém problému.Jsem evidovaná na ÚP,podporu budu brát do června.Nedaří se mi sehnat vhodnou práci,jelikož mám zdr.problémy.Před pracákem jsem dlouhodobě marodila,ale lékařka mne musela uznat.A řekla mi,že mám být chvíli na ÚP a pak zase přijít k ní.Obávám se ,že to nebude dost dobře možné,protože mám pocit,že už nebudu mít nárok na nemocenskou.Asi to ona neví.Nemáte někdo zkušenosti s podobným případem?Nebo prosím o radu kohokoliv!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2006 11:45

      Lina (neregistrovaný)

      Re: Jak nejlépe řešit mou situaci
      xxxxxxxxxx
      Možná měla paní doktorka na mysli, abyste přišla ještě během doby, kdy budete pobírat podporu v nezaměstnanosti. Pokud byste dostala neschopenku, podpora by se přerušila a dostávala byste opět "něco" jako dávky v nemoci, ale z ÚP - po skončení nemoci byste si dovybírala podporu...už jsem dlouho s ÚP nic neřešila, tak doufám, že pokud se něco výrazně změnilo, že mne někdo doplní....

    • 21. 3. 2006 11:48

      Ilona (neregistrovaný)

      Re: Jak nejlépe řešit mou situaci
      ****
      ja bych rekla, ze zmena je jen v tom, ze pokud uz nejste v ochranne lhute 42 dni, tak nemocenskou nedostanete i kdyz jste na UP (davky z UP se vam mozna posunou, ale stejne budete marodit zadarmo)

    • 22. 3. 2006 8:56

      Lina (neregistrovaný)

      Re: Jak nejlépe řešit mou situaci
      xxxxxxxxxxx
      Ilona má pravdu, dva dny koukám do zákona o zaměstnanosti a to, co jsem předpokládala, z něho opravdu zmizelo - prokonzultovala jsem si to i s úřadem práce, takže pokud už nemůžete pobírat nemocenskou v ochranné lhůtě, pak Vám neschopenka pro úřad práce slouží pouze jako omluvenka, že se nemůžete dostavit atd... a normálně dostáváte podporu v nezaměstnanosti. Pokud budete marodit déle než budete brát podporu, tak je to opravdu "zadarmo", jedině se můžete obrátit na sociální odbor při městském úřadu, tam se pak posuzují příjmy celé rodiny... to je asi tak zhruba, co jsem vymámila z pracovnice ÚP.

    • 22. 3. 2006 16:54

      Petra (neregistrovaný)

      Re: Jak nejlépe řešit mou situaci
      Děkuji moc za ochotu!!!
      Petra

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).