Hlavní navigace

Dodatečné přiznání k DPH???

  • (neregistrovaný) 82.202.36.---

    21. 3. 2006 12:25

    Dneska mi přisla faktura s DPH, kde je uvedeno zdanitelné plnění říjen 2005.
    Musí se dělat dodatečné daňové přiznání, dočetla jsem se tu, že ano, ale kdosi mi říkal, že když to je daň na vstupu a je to uplatněno dýl tedy,že to bude zahrnuto v roce 2006, takže to nevadí. Tak to vůbec nechápu. Moc prosím někoho o radu.
    Děkuju..

    Iva

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2006 12:33

      al (neregistrovaný) 62.209.196.---

      Re: dodatečné přiznání k DPH???
      Bohužel podle § 73 odst. 11 ZDPH musíte podat dodatečné přiznání.

    • 21. 3. 2006 12:55

      Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

      nebo nemusite.....
      *****

      a muzete si dat celou fakturu do nakladu r. 2005, zalezi na tom, jak vysoke to DPH je a jestli se vam vyplati si ho narokovat..... nicmene uplatnit v r. 2006 si ho nemuzete, to platilo driv, ale ted uz nelze (pouze v prislusnem kalednarnim roce - kdykoli)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).