V roce 2002 jste přerušil živnost na dva roky ... tzn. od roku 2004 máte živnost zase aktivní.
Čili teď stačí doplnit živnost volnou. IČO bude stejné.
Jenom je trochu průser období 2004 až 2006 - tam platilo, že při nevykonávání se musí přerušit
Od roku 2006 do teď zase platí, že musíte splňovat všechny požadavky dle živnostenského zákona - naštěstí z daní, zdravotního a sociálního ne.
A ještě koukám, že máte odpovědnou osobu - tak s ní musíte mít aktivní smlouvu.
Čili nejprve je nutné pořešit tu odpovědnou osobu u toho Vodoinstalatérství, topenářství. Pokud splňujete podmínky, tak ho škrtnou. Pokud nesplňujete tak s ním (nebo s někým jiným) uzavřít příslušnou smlouvu. Pokud nesplňujete a nechcete dělat, tak tuto živnost zrušit. A u toho rušení zrovna založit novou živnost. A pak oběhnout finančák, sociálku a zdravotní pojišťovnu. Kdybyste to udělal na živnosťáku, tak jim bude divné, že se chcete přihlašovat, když máte aktivní živnost s odpovědným zástupcem ... a začali by do toho vrtat.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
Prodal byt, aby mohl pražit. Dnes má Michal jednu z nejlepších káv v Evropě
Počet sledujících je přežitek. U mikroinfluencerů hledejte brand fit, radí odbornice
21. 8. 2014 13:24
Dobrý den,
mám pár dotazů ohledně obnovení živnosti. Řemeslnou živnost jsem si založil v roce 2000. Provozoval jsem ji do roku 2002, kdy jsem ji pozastavil. Když se nyní podívám do výpisu na www.rzp.cz, čili ministerstvo průmyslu a obchodu, je v něm uvedeno že jsem živnost přerušil od 2002 do 2004. A potom? Jde mi o to že nyní si chci otevřít volnou živnost pro velkoobchod, maloobchod a zajímá mně jestli budu mít stejné IČO. A když jsem živnost pozastavil, je možné ji stále obnovit? Není zrušená? Ale jedná se mi hlavně o to IČO, jestli mi zůstane stejné? Pokud mi ho jednou přidělí, mám ho už na pořád?
Děkuji moc za odpověď, s pozdravem Zdeněk Šleis