Hlavní navigace

UKRAJINEC A %-PROSIM!!!!!PROSIM!!!!!!

  • (neregistrovaný)

    22. 3. 2006 9:17

    Mam ukrajince,ma prijem 109 tis.živnost stavebni prace-naklady muze uplatnit v te vysi 60 %,podnika od r.1999,tudiz na nej plati minim.zaklad dane.Co mam zatrhnout v priznani,kdyz musi vest ucetnictvi a muze si naklady vyjadrit %? Jako oboji?A ty naklady pak staci zauctovat 1 dokladem,ze?Nemate s timto nekdo zkusenosti?Prosim o radu,ma totiz moc malych uctenek,ale stejne na nej vyjde ten min.zaklad,je jednodusi,dat tam naklady v %.
    Predem vsem MOC dekuji!!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2006 9:20

      xx (neregistrovaný)

      Re: UKRAJINEC A %-PROSIM!!!!!PROSIM!!!!!
      v daňovém přiznání zaškrtnete to, co tam vykážete. Takže pokud náklady %, pak zaškrtnete políčko "uplatňuji výdaje procentem z příjmu" a tak i vyplníte přiznání, bez ohledu na to, zda vede účetnictví. Jen dejte pozor na příjmy, většinou se nerovnají výnosům.

    • 22. 3. 2006 9:54

      Alenka (neregistrovaný)

      Re: UKRAJINEC A %-PROSIM!!!!!PROSIM!!!!!
      jak to myslíte? nerovnají? přeci když má min.základ daně, tak není co řešit a pak do rozvahy dám daň co vyjde v přiznání. a když je to ukrajinec? ten preci musí vést účetnictví.... tak přesto můžu zatrhnout ty %? a pak dělat rozvahu+výkaz zisku a ztrát?

    • 22. 3. 2006 10:39

      xx (neregistrovaný)

      Re: UKRAJINEC A %-PROSIM!!!!!PROSIM!!!!!
      jak říkám, můžete. Ale % jsou z příjmů, ne z výnosů. Může mít vystavené faktury, které nemá zaplacené. A to pak nejsou příjmy. Zrovna tak musíte dát pozor, aby jste mu podruhé nezdanila faktury, které měl zaplacené v roce 2005, ale vystavené v roce 2004. Prostě výnosy se skutečně příjmům rovnat nemusí. A roční závěrku v účetnictví děláte z výnosů, bez ohledu na to, zda byly, či nebyly zaplacené

    • 22. 3. 2006 11:06

      Alenka (neregistrovaný)

      Re: UKRAJINEC A %-PROSIM!!!!!PROSIM!!!!!
      vše probíhá v hotovosti, tak že stav závazků a pohledávek je vyrovnaný.

    • 22. 3. 2006 12:37

      Jana (neregistrovaný)

      Re: UKRAJINEC A %-PROSIM!!!!!PROSIM!!!!!
      Mám takové 4 ukrajince. Malé příjmy, malé výdaje a nutnost stanovit MZD.
      Já radši těch pár dokladů zaúčtuji jako výdaje, k tomu zaplacené sociální pojištění a vyjde mi to tak na ten minimální základ.
      Jelikož zaplacené SP je asi 13000,-, tak tam přihodím 1-3 paragony.
      Oni stejně jako zedníci nemají žádné náklady.
      Pro mě je jednodušší toto a nemusím pak řešit ten váš problém o kterém jsem už taky přemýšlela.
      Jo kdyby měli příjmy nad 200000,- tak by ty % byly lepší

    • 22. 3. 2006 23:45

      Jitka (neregistrovaný)

      Re: UKRAJINEC A %-PROSIM!!!!!PROSIM!!!!!
      O výdajích nebudete vůbec účtovat, když použijete %.
      V přiznání zatrhnete % i že vedete účetnictví. Říkali to na školení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).