Hlavní navigace

Prosím, pomůžete s dodatečným přiznáním?

  • (neregistrovaný)

    22. 3. 2006 10:14

    Až dnes jsem se dočetl tady v diskuzi, že při přechodu na paušální výdaje se musí dodanit pohledávky roku 2004. Je to moc hezké od státu, ale co naděláme. Firmy dlouho dlužily peníze a zaplatily je až během roku 2005. Jedná se o 74 tisíc. Protože manželka přešla na paušální výdaje - nemá žádne náklady, musí to podle zákona dodanit za rok 2004. Jak, ale vypočítat daň z té částky? Bude to 15%, nebo se to musí nasčítat s lonským daňovým základem a odvodit skupinu do které to patří a doplatit i daža to co už zaplatila. ještě si příjmy a výdaje rozděluje na mě jako na spolupracující osobu 55/45, tak jsem teď z toho rozpačitý jak to dodanit a kam to napsat. Děkuji mnohokrát za vaše případy a zkušenosti. Jistě nejsem sám koho to potkalo.

    Pavlišín

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2006 10:33

      bdm (neregistrovaný)

      Re: Prosím, pomůžete s dodatečným přizná
      *** Tak to určitě nejste - jenže tohle se má řešit dřív. Pokud to budete dělat narychlo a sám, můžete tam udělat tolik chyb, že to, co získáte na paušálu, zase ztratíte na chybách a penále. Úpravy z důvodu přechodu se dělají dle §23/8 a o pohledávky se ZD zvyšuje ale o závazky snižuje. A další taky najdete v tomhle §(zásoby, leasing,..). Tyhle úpravy v dodatečném dáte do řádku úprav ZD podle §23 a samozřejmě daň pak bude vycházet po těchto úpravách. ***

    • 22. 3. 2006 11:40

      Pavlišín (neregistrovaný)

      Re: Prosím, pomůžete s dodatečným přizná
      Děkuji za příspěvek. Tak složité to naštěstí nemáme. Žádne zásoby, žádny leasin, ani majetek ani nejsme platci DPH. Prostě obyčejní čičmundové s malým příjmem. Mě šlo jen o tu výši DZ jestli to je těch 15% z té částky 74 tisíc, tedy 11 100,- nebo to musím přičíst k té původní a danit 20% a tedy se to navýší celé i to co už jsem zaplatil

    • 22. 3. 2006 11:55

      bdm (neregistrovaný)

      Re: Prosím, pomůžete s dodatečným přizná
      *** Musíte ale ještě počítat s tím, že Vám z nedoplatku MUŽE BÝT vyměřeno penále. Pak si požádejte o prominutí a uvidíte zda a kolik Vám prominou ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).