Hlavní navigace

Roční zúč. daně z příjmů ze závislé činn

  • (neregistrovaný) 195.47.57.---

    22. 3. 2006 14:21

    V prosinci 2005 měla zaměstnankyně kromě jiného zdaněn nepeněžní příjem/§6,odst.3 , věta druhá-zák.586/1992 Sb/ a její plat nestačil k zaplacení zálohy na daň, daň zaplatila společnost, v ročním zúčtování bude mít zaměstnankyně přeplatek na dani ze závislé činnosti. Může společnost tento přeplatek použit na úhradu zaplacené daně za zaměstnance bez jeho souhlasu a nebo mu ji musí vyplatit ve mzdě? Řeší to zákon č. 586/92 Sb? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2006 14:39

      Anonymní (neregistrovaný) 213.210.175.---

      Re: roční zúč. daně z příjmů ze závislé
      pokud jste za ni něco zaplatitli,máte předpokládám pohledávku - písemně jste asi nic nesepisovali - správně má být písemná dohoda o srážce na úhradu této pohledávky - zkuste se domluvit...

    • 22. 3. 2006 14:48

      marie (neregistrovaný) 195.47.57.---

      Re: roční zúč. daně z příjmů ze závislé
      paní se domluvit nechce, ne tak něco podepsat, dělá "mrtvého brouka" a tento rok odejde do důchodu - jedná se o částku v desítkách tisíc Kč, každá rada je teď drahá

    • 22. 3. 2006 15:36

      JM (neregistrovaný) 84.244.65.---

      Re: roční zúč. daně z příjmů ze závislé
      Dle mého názoru pokud se jedná o daň z příjmu fyzických osob, můžete ji paní srazit bez jejího souhlasu. §12 zákona č. 1/1992 o mzdě,odměně....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).