Hlavní navigace

Paušál 50% i z nezapl. pohledávek?

  • (neregistrovaný) 80.83.68.---

    23. 3. 2006 9:47

    FO, DE, živnost - pokud budu uplatňovat výdaje paušálem 50% z příjmů, počítá se to ze skutečných příjmů nebo i z nezaplacených pohledávek (jejichž splatnost je v lednu dalšího roku). A co s rokem 2004 - když byly použity skutečné výdaje - slyšela jsem, že je třeba podat dodatečné přiznání a "dodanit" o nezaplacené pohledávky???

    Děkuji za rady!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2006 10:07

      Lenka P (neregistrovaný) 83.208.129.---

      Re: Paušál 50% i z nezapl. pohledávek?
      Ze všech pohledávek vystavených v roce 2005, tedy i neuhrazených. Co se týká roku 2004, pokud jste měl v přiznání za rok 2004 pohledávku, která byla uhrazena až v roce 2005 , musíte podat dodatečné přiznání za rok 2004 a uvést tuto pohledávku jako položku zvyšující základ daně.

    • 23. 3. 2006 10:16

      Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

      nesouhlasim....
      *****
      dovolim si nesouhlasit - ty % vydaju pocitate POUZE ze skutecnych prijmu r. 2005, pokud mate nejake pohledavky vznikle v r. 2005 a zaplacene v r. 2006, tak ty patri do r. 2006 a budete je danit jako prijmy a k nim uplatnovat % vydaje az v r. 2006;
      to dodatecne priznani za r. 2004 davate v pripade nejen pohledavek, ale i zavazku a zasob k 31.12.2004

    • 23. 3. 2006 10:28

      petra (neregistrovaný) 80.83.68.---

      Může poradit ještě někdo, prosím?
      >>>FO, DE, živnost - pokud budu uplatňovat výdaje
      >>>paušálem 50% z příjmů, počítá se to ze skutečných
      >>>příjmů nebo
      >>>i z nezaplacených pohledávek (jejichž splatnost je v
      >>>lednu dalšího roku). A co s rokem 2004 - když byly
      >>>použity skutečné výdaje - slyšela jsem, že je třeba
      >>>podat
      >>>dodatečné přiznání a "dodanit" o nezaplacené
      >>>pohledávky???
      >>>
      >>>Děkuji za rady!
      >>
      >>Ze všech pohledávek vystavených v roce 2005, tedy i
      >>neuhrazených. Co se týká roku 2004, pokud jste měl v
      >>přiznání za rok 2004 pohledávku, která byla uhrazena
      >>až v
      >>roce 2005 , musíte podat dodatečné přiznání za rok
      >>2004 a uvést tuto pohledávku jako položku zvyšující
      >>základ daně.
      >*****
      >dovolim si nesouhlasit - ty % vydaju pocitate POUZE ze
      >skutecnych prijmu r. 2005, pokud mate nejake
      >pohledavky vznikle v r. 2005 a zaplacene v r. 2006, tak ty
      >patri do r. 2006 a budete je danit jako prijmy a k nim
      >uplatnovat % vydaje az v r. 2006;
      >to dodatecne priznani za r. 2004 davate v pripade
      >nejen pohledavek, ale i zavazku a zasob k 31.12.2004

    • 23. 3. 2006 10:48

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Může poradit ještě někdo, prosím?
      *** Samozřejmě, že jen z těch skutečně přijatých, a to jen z těch, které dříve nebyly zdaněny. A při přechodu upravujete dle §23/8 (o pohledávky, závazky, ....) ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).