Hlavní navigace

Založení velkoobchodní společnosti

 • (neregistrovaný) 89.176.21.---

  6. 9. 2014 5:41

  Dobrý den, rád bych Vás požádal o základní informace ohledně založení velkoobchodní společnosti s dárkovým zbožím, textilem, dále sportovním potřebám.... Jaké všechny nezbytné úkony je nutné zajistit, jaký je minimální kapitál z pohledu odborníka, kde se nejspíše dají sehnat kvalitní obchodní zástupci, jaké jsou nejlepší možnosti pro zvyšování klientely, zápis do OR,........ Děkuji

                                                                                                                            S přáním úspěšného dne                           Jan Honzík

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 9. 2014 16:22

   petr.cizek2 (neregistrovaný) 91.221.2.---

   Dobrý den,

   pro založení nové firmy (obchodní společnosti) je nutné sepsat zakladatelskou listinu ve formě notářského zápisu, vyřídit potřebná živnostenská oprávnění, zřídit zvláštní firemní účet pro složení základního kapitálu a provést řízení o zápisu společnosti do obchodního a živnostenského rejstříku.

   Z hlediska předmětu podnikání je nutné získat živnostenské oprávnění pro činnosti "Maloobchod/velkoobchod". Jedná se o živnost volnou, pro kterou není vyžadována žádná zvláštní kvalifikace.

   Základní kapitál může být podle aktuální legislativy od 1 Kč. Z praktického hlediska lze doporučit vložit částku vyšší, která umožní např. budoucí dělení podílu v případě přibrání nových společníků nebo může být i důvěryhodnější z hlediska budoucího marketingu firmy a jednání s obchodními partnery. Takto lze doporučit vložení částky např. 20.000 Kč.

   Pro bezplatné založení firmy online můžete využít i služby webového portálu http://www.zalozfirmu.cz/.

   K náboru obchodních zástupců lze kromě vlastní personální inzerce využít i služby specializovaných personálních agentur nebo internetových portálů zaměřených na vyhledávání nových zaměstnanců, např. www.jobs.cz.

   Ohledně možností zvyšování klientely neexistuje bohužel univerzální recept. Obecně lze doporučit seznámit se zkušenostmi nebo doporučeními publikovanými v různých takto zaměřených knihách nebo na internetu (např. http://www.podnikatel.cz/clanky/10-rad-pro-zvyseni-prodeje-napovezte-zakaznikovi/). Můžete využít i služeb firem nebo jednotlivců zabývajících se napomáháním růstu podnikání začínajících firem, např. www.neocont.cz nebo https://www.facebook.com/KnowHowKlub.

   S pozdravem

   Petr Čížek
   www.ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).