Hlavní navigace

Příplatek za vedení

  • (neregistrovaný) 188.120.212.---

    10. 9. 2014 7:38

    Dobrý den, pracuji jako vedoucí směny v elektromechanické výrobě, s kolegou na stejné funkci máme pod sebou zhruba dvacet lidí, zodpovídáme za kvalitu výroby, lidem rozdáváme práci, říkáme jim co,jak a kde mají dělat, ale nemáme nárok je např. vyhodit či pokutovat. Zajímalo by mě, jestli máme nárok na příplatek za vedení? Děkuji za odpověď. Kábrt

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2014 8:57

      Hana (neregistrovaný) 89.24.243.---

      NA příplatek za vedení máte nárok dle §124 Zák.práce, ovšem ten platí pro zaměstnavatele, u kterého jsou zaměstnanci odměňovaní platem, tj. státní a podobné instituce. Pokud pracujete v soukromé sféře, tj. s.r.o., a.s. a pod., musíte mít Interní mzdovou směrnici, kde budou specifikované příplatky, které nejsou přímo v Zák.práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).