DPPO je v pohodě, pozor na přehled SSZ
Ano, u DP obecně s tím problémy nejsou, platí to tak i u DPFO. Obdobně se můžete "přiznat" v lednu a zaplatíte v termínu do 31/3, nemáte-li prodlouženo, a je to pořád OK.
Ale pozor na termín podání třeba u přehledu pro SSZ, tam nastávají právní účinky dnem, kdy BYLO nebo MĚLO BÝT doručeno. Takže když někdo aktivně podá přehled příliš brzy (třeba v březnu), tak od března by měl platit jinak zálohy atd. Přitom kdyby podal přehled 1/4, platí jiné zálohy od dubna. Pokud podá přehled 2/5 (což je ještě pořád v termínu), platí jiné zálohy až od května. Průšvih nastává v okamžiku, kdy si to člověk neuvědomí, má platit vyšší zálohy, ale v klidu ještě platí nižší :-(((
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Maximální ceny pohonných hmot ve čtvrtek klesnou, určilo ministerstvo
Venkovské obchody budou moci získat od státu až 130 tisíc korun, startuje další výzva
Bizár Schillerové: Příspěvek na zábavu bude daňově výhodnější než na prevenci rakovin
Jednotné měsíční hlášení zaměstnavatelů se týká i jednatelů společností
Stát zveřejnil maximální ceny paliv. Od zítřka nesmí pumpy zdražit nad limit
Finanční správa začíná vracet peníze. Podívejte se, kdy vám dorazí
23. 3. 2006 15:56
Pokud přiznání zpracovává daňový poradce, může být přiznání podáno až 30.6. a také daně mohou být zaplaceny až v tento den. Dosud platilo, že i když bylo přiznání podáno dříve, daně mohly být zaplaceny až 30.6. bez toho, aby byla firma penalizována. Platí to stále, nebo pokud se firma rozhodne podat toto přiznání třeba v dubnu, musí také zaplatit v ten den daně? Děkuji.