Re: Kam zaúctovat?
Já jsem se s tím také nesetkala, ale určitě bych odměnu exekutora účtovala nedaňově a DPH bych také neuplatňovala. Tyto výdaje nesouvisí s výdaji nutnými k dosažení příjmů. U dlužné částky záleží za co to je. Pokud je to třeba za neuhrazenou fakturu za nákup zboží nebo služby, tak bych účtovala daňově.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
24. 3. 2006 7:15
kamarad OSVC musel zaplatit exekuci (je platcem DPH) - jak zauctovat jednotlive polozky - dve ucetni - dva nazory a kazda uvedla, ze si neni jista, ze se s tim zatim nesetkaly pri uctovani: jedna se o dluznou castku (jistinu), k tomu odměna exekutora + 19 % DPH a náklady exekuce. Muze nekdo zodpovedet? Dekujeme oba.