Hlavní navigace

Neplátce DPH

• (neregistrovaný) 88.100.0.---

25. 9. 2014 14:35

Dobrý den, pracuji na HPP u svých rodičů, ve volném čase vyrábím bižuterii, velmi mě to baví, lidem se to líbí a mám dokonce 2 potenciální obchodníky, kteří by ode mě chtěli něco málo odebírat. Počítám, že v průměru mi to vynese asi 4 tis. čistého měsíčně, takže zkrátka přivýdělek k výplatě. Když si udělám ŽL, co mne čeká? Jistě budu neplátce dph, ale co to ostatní? Daň z příjmu - potřebuji účetní, kde o tom seženu informace? A co soc. a zdravotní? Budu si to muset platit, nebo to zůstane na zaměstnavateli? Děkuji za odpovědi, rady a tipy. Mám podnikatelského ducha, ale obávám se, aby se mi takové malopodnikání vůbec vyplatilo :)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2014 17:31

Rop

Pokud budete mít zaměstnání, tak se vám vyplatí. Do zisku cca 65 tis. Kč ročně jenom do toho musíte zakalkulovat 21,75 % daně z příjmů a zdravotního pojištění. Kdyby byl roční zisk vyšší tak ještě další 14,6 % sociálního pojištění.

Najděte si účetní nebo spíš daňového poradce ... tyhle vedlejškáře většinou dělají za pakatel (protože máte málo dokladů), ale za tu cenu to stojí. Přece jenom pozdě odevzdané přiznání je za pokutu minimálně 500 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).