Hlavní navigace

Daňové přiznání rok 2005 - začátečník

  • (neregistrovaný)

    24. 3. 2006 15:03

    dobrý den, mám živnost od roku 2003, v loňském roce jsem však neměl žádné zdanitelné příjmy, jen několik málo výdajů za pronájem prostor, neměl jsem přerušenou činnost, jen jsem neměl příjmy. Musím podat daňové přiznání jen s výdaji (ztrátu budu rozpouštět v dalších letech) nebo stačí podat prohlášení , že jsem neměl příjmy, ale co potom s těmi výdaji? Děkuji za váš čas, doufám, že jsou mé otázky srozumitelné. Ivan

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2006 15:06

      Ilona (neregistrovaný)

      Re: daňové přiznání rok 2005 - začáteční
      ****
      bud podat DP a ztratu budete moci uplatnit v pristich letech anebo date cestne prohlaseni, ze jste nemel prijmy a ty vase vydaje vam "propadnou".... takze zalezi na vas, pro co se rozhodnete

    • 24. 3. 2006 15:10

      jiná Daniela (neregistrovaný)

      Re: daňové přiznání rok 2005 - začáteční
      Jste OSVČ a vzhledem k tomu že podnikat jste začal v roce 2003, tak se vás za rok 2005 týká minimální vyměřovací základ (tzv. minimální daň). Nejenže (dle mého názoru) musíte podat daňové příznání, musíte zaplatit i daň z minimálního vyměřovacího základu.

    • 24. 3. 2006 15:12

      Ilona (neregistrovaný)

      Re: daňové přiznání rok 2005 - začáteční
      ****
      ale nemusite - pri prijmech do 15000,- se na vas MZD nevztahuje.... byt vami dam na FU cestne prohlaseni (aspon je s tim MZD nebudete provokovat :-)

    • 24. 3. 2006 15:17

      jiná Daniela (neregistrovaný)

      Re: daňové přiznání rok 2005 - začáteční
      kaju se, kaju. :-) Ilona má pravdu. Uvědomila jsem si to hned jak jsem to odklepla a pak jsem prosila počítač maká abych to mohla opravit :-))) Takže se omlouvám

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).