Hlavní navigace

Uroky ze stavebního spoření

  • (neregistrovaný) 62.141.24.---

    25. 3. 2006 7:55

    Dobrý den,
    zaměstnanec předložil potvrzení od SS o zaplacených úrocích v roce 2005. Podle smlouvy byl úvěr použit na modernizaci/údržbu stavby pro bydlení. (odpovídá §15 odst 3 bod e.
    Můžu zaměstnanci tyto úroky uznat a uplatnit, když mi předložil pouze nájemní smlouvu na byt uzavřenou s městem?
    Dozvěděla jsem se, že ve skutečnosti byl úvěr použit pro rod. dům rodičů zaměstnance (neužívá ho). SS takové čerpání úvěru umožila.

    Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2006 8:32

      taky Lenka (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: Uroky ze stavebního spoření
      Osobně by mne nezajímalo co jsem se dozvěděla.
      Vycházela bych z toho co držím v ruce a co je tam psáno.

    • 25. 3. 2006 10:20

      JM (neregistrovaný) 62.141.24.---

      Re: Uroky ze stavebního spoření
      Pod pojmem stavba pro bydlení se rozumí i byt v paneláku? Proč tedy SS do smlouvy neuvedla modernizace/údržba bytu?

      Děkuji.

    • 25. 3. 2006 17:00

      taky Lenka (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: Uroky ze stavebního spoření
      Proč stavební spořitelna ...... nevím, to se budete muset zeptat stavební spořitelna.
      Ale dle §15 ZDP dle mne má norok na odpočet .
      "e) údržba a změna stavby bytového domu, rodinného domu nebo bytu ve vlastnictví podle zvláštního právního předpisu a bytů v nájmu nebo v užívání"

    • 26. 3. 2006 21:50

      Anonymní (neregistrovaný) 83.240.10.---

      Re: Uroky ze stavebního spoření
      A to si myslíte, že my v paneláku nebydlíme v bytech? A nebo je nemůžeme rekonstruovat? Vy bydlíte kde?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).