Hlavní navigace

Provozovna

• (neregistrovaný) 90.180.5.---

29. 9. 2014 8:46

Dobrý den,
    začínám podnikat jako OSVČ a měl bych pár dotazů, hlavně tedy kolem provozovny.

1) Začal jsem podnikat ke dni 28. 7., provozovnu jsem nahlášenou měl až od 1. 9. (liší se od místa podnikání). Ale prostory, které od září sloužily jako provozovna, jsem měl v nájmu již od 1. 8. a provozovnu jsem připravoval a vybavoval a chtěl bych se zeptat, zda si můžu tedy do nákladů dát nájem za srpen?

2) Jelikož jsem v srpnu neměl provozovnu, neměl jsem činnost kde vykonávat. Hlavní náplní mé činnosti je fotografování akcí, programování, grafické práce a podobně, k čemuž jak jsem se dozvěděl, provozovnu nepotřebuji (když tak mě prosím opravte), tak tady by problém snad nebyl. Bokem také ale v malé míře prodávám drobné zboží (maloobchod, velkoobchod) a v srpnu jsem měl asi 4 nákupy a 4 prodeje zboží, ke kterým jsem vydal fakturu. Ale problém je, že jsem neměl tu provozovnu, mohl jsem tedy tyto nákupy prodeje uskutečnit, když jsem měl nahlášeno jen místo podnikání?

3) Od předchozího bodu se odvíjí ještě jedna věc a to, zda jsem mohl uskutečnit nákup zboží, když jsem neměl žádný sklad (provozovnu)?

4) Nakupil jsem zboží přes e-shop na své IČ a asi za týden jsem na stejném e-shopu nakoupil zboží, ale pro své osobní účely. E-shop mi však k tomuto osobnímu nákupu automaticky předvyplnil IČ a já s IČ objednávku odeslal. Znamená to tedy, že když jsem provedl nákup na IČ, musím nakoupené zboží dát do nákupu firmy a stává se tak automaticky jejím majetkem nebo můžu to normálně využívat pro své účely a do firmy do vůbec nedávat, ani do nákladů, ani do majetku, i když jsem uvedl své IČ?

5) A poslední otázka. Když budu mít teď nahlášenou druhou provozovnu na mé bydliště = místo podnikání, můžu mít v tomto místě drobný sklad zboží, když se jedná o bytové prostory?

Určitě by se našly i jiné otázky, ve kterých si nejsem jistý v kramflecích. Dva týdny už hledám informace všude možně, na něco jsem naštěstí již odpovědi našel, ale nespím z toho a tak už se raději zeptám, ať nedělám nějaké blbosti.

Mnohokrát Vám děkuji za všechny odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).