Hlavní navigace

Vyměření DPH a cla u materiálu z číny

• (neregistrovaný) 95.173.217.---

14. 10. 2014 22:41

Dobrý den,
    Jedná se o to, že chci začít nakupovat materiál pro moji tvorbu v zahraničí - země nespadá do EU - jedná se o Čínu konkrétně. Moje daňová poradkyně mi sdělila info, že DPH neplatím v případě, že je zásilka nižší hodnoty jak 22Euro a clo se neplatí do hodnoty 150Euro.
    Dnes jsem se ale dočetla v jedné diskuzi, že bohužel dph platit budu bez ohledu na částku, protože to budu mít do podnikání. Procházím celý večer zákony nikde sem se toho nedopátrala co je vlastně pravda, jestli je materiál na tvorbu také něco jako zboží obchodního charakteru.Zatím jsem nakupovala v tuzemsku, ale v Číně výjde vše podstatně levněji, tzn, že i mé výrobky budu moc pak prodávat trošku levněji a půjdou více na odbyt. IČO samozřejmě mám

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 15. 10. 2014 10:16

Rop

Viz § 71 odst. 3 písm. a) zákona o DPH:
      (3) Od daně je dále osvobozen dovoz
      a) zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR, s výjimkou alkoholických nápojů, parfémů, toaletní vody, tabáků a tabákových výrobků,

Viz článek 23 a 24 Nařízení rady (ES) č. 1186/2009 o systému Společenství pro osvobození od cla:
      Článek 23
      1. Za podmínek stanovených v článku 24 jsou od dovozníhocla osvobozeny zásilky tvořené zbožím nepatrné hodnoty, kteréjsou odesílány přímo z třetí země příjemci, který se nachází veSpolečenství.
      2. Pro účely odstavce 1 se „zbožím nepatrné hodnoty“ rozumízboží, jehož vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR nazásilku.
      Článek 24
      Od dovozního cla nejsou osvobozeny:
      a) alkoholické výrobky;
      b) parfémy a toaletní vody;
      c) tabák a tabákové výrobky.

Takže paní daňová poradkyně má pravdu. Není rozdíl mezi dovozem pro podnikání a pro nepodnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).