Hlavní navigace

Přiznání FO/podnikatele v období do vyřízení dědictví

  • (neregistrovaný) 91.237.239.---

    30. 10. 2014 11:44

    Dobrý den, mám dotaz - při úmrtí podnikatele-FO, který účtuje v PÚ se podává do 3měsíců po úmrtí přiznání k dani z příjmu FO za období od počátku zdaňovacího období do data úmrtí  a to včetně přehledů SZP. Jde mi o období od tohoto data do vyřízení dědictví- za toto období(mezidobí) jménem zemřelé osoby  podává pověřený zástupce Přiznání k dani FO - za toto období se také podávají přehledy SZP ?   Potom pokračuje svým jménem dědic, či jiná osoba na které se dědici domluví- to vím, jde mi o to mezidobí od data úmrtí podnikatele do vyřízení dědictví. Děkuji předem za radu .

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 30. 10. 2014 19:59

      Rop

      Přehled SZP se podává jenom jeden řádný ... a až podáte další přiznání tak se podá opravný přehled ... daně a sociálka jdou každý svou cestou.

      Příklad - úmrtí 11. 6. 2014 - rozhodnutí o dědictví 2. 10. 2014

      1. Přiznání FO - 1. 1. 2014 až 10. 6. 2014 - do 11. 9. 2014
      2. Přiznání FO - 11. 6. 2014 - 1. 10. 2014 - do 31. 10. 2014

      ZP
      řádný přehled za období 1. 1. 2014 - 11. 6. 2014 (navazuje na první přiznání) - do 11. 10. 2014
      opravný přehled za období 1. 1. 2014 - 11. 6. 2014 (navazuje na obě přiznání - nezahrnují se úpravy dle § 23 ZDP) - do 7. 11. 2014

      SP - nemusí se podávat - tzn. podává se jen pokud vyjde přeplatek
      řádný přehled za období 1. 1. 2014 - 11. 6. 2014 (navazuje na první přiznání) - do 11. 10. 2014
      opravný přehled za období 1. 1. 2014 - 11. 6. 2014 (navazuje na obě přiznání) - do 7. 11. 2014

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).