Hlavní navigace

Zkolaboval účetní software-začátek

• (neregistrovaný) 194.72.165.---

29. 3. 2006 9:00

Dobrý den,

mám moc velkou prosbu. Zhroutil se mi počítač kompletně s celým účetnictvím a zálohy stojí taky za nic. Naštěstí je teprve začátek roku, mám nový PC a software ale nevím jak mám začít s účetnictvím, když nemám v Money agendu předchozích let. Poradíte mi někdo, prosím, jak mám začít ? Samozřejmě mám přiznání a veškeré výkazy z předchozího roku.

Moc Vám všem děkuji

Dáša

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2006 9:04

Eva M. (neregistrovaný) 83.208.144.---

Re: zkolaboval účetní software-začátek
      Nasadit počáteční zůstatky všech účtů... a začít tam postupně účtovat doklady od 01/2006. A samozřejmě - mít v pořádku PC a zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!

• 29. 3. 2006 9:38

graver (neregistrovaný) 193.85.226.---

Ještě zkuste upřesnit, jak se počítač zhroutil. Pokud je to problém OS, pořád je možné např. nabootovat z jiného média a z disku stáhnout databáze účetního programu, které pak zkusíte importovat do téhož systému na jiném stroji. Pokud se jedná o poškození/vymazání souborů, existují recovery utility, které to zvednou. Jestli v tom máte nějaké peníze, jsou možnosti, jak zachránit data i ze zformátovaného média.

• 29. 3. 2006 9:58

Graver má pravdu (jako vždycky). Paní Dášo, máte ve firmě někoho, kdo to umí s počítači? Firemní technik by to měl zvládnout. Pokud jste sama OSVČ a platila byste to sama, tak musíte zvažovat cenu těchto prací (odborný servisní zásah je drahý) a porovnat tu cenu s hodnotou dat, která na tom počítači jsou. Pokud máte v účetnictví pár dokladů za 2006, tak je asi jednodušší to tam nasázet znova. Pokud jich tam máte tisíce + k tomu řadu dalších důležitých dat, pak se určitě vyplatí profesionální záchrana - byť drahá. Pozor, takovéto zásahy musí dělat někdo, kdo tomu fakt rozumí. Jinak hrozí, že Vám poničí i to, co ještě poničeno nebylo :-)

• 29. 3. 2006 10:04

dáša (neregistrovaný) 194.72.165.---

Moc děkuji za pomoc. Už jsem se dotazovala odborníka a data by bylo údajně z poškozeného discu dostat, ale stálo by to asi deset tisíc, takže je pro mě jednodušší začít ještě jednou :(
      Takže klasicky jako na začátku roku, i když nemám předchozí data ? Nastavím počáteční stavy a jedu dál....
      Uf, tak hurá do toto a ještě jednou díky

• 29. 3. 2006 10:45

Předchozí data mít nemusíte = resp. nemusíte je mít v tom samém počítači a v tom samém programu. Firma ho mít samozřejmě musí - předpokládám, že jde o menší firmu a že má vytištěné celé účetnictví za 2005 (nebo aspoň sehrané v použitelných sestavách na CD). Takže ano - nasadit poč.zůstatky a začít zadávat od 1.1.06 ;-)

• 29. 3. 2006 11:06

Valentová (neregistrovaný) 82.99.166.---

Souhlasím, sama jsem začínala účtovat vloni v Money,který jsem vůbec neznala a kdy jsem měla od minulé účetní jen tištěnou sestavu pen.deníku z DOSu, inventury psané na psacím stroji,odpisy,majetek,leasing na ručních kartách ,sjetinu skladu ze zase úplně jiného programu a pod...v podstatě případ, jako když přebíráte klienta= PS ,běžné účtování a pokud budete zpracovávat dál, časem si to srovnáte.Hodně štěstí v dalším díle.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).