Hlavní navigace

Sazba silniční daně

  • (neregistrovaný) 62.240.180.---

    29. 3. 2006 10:05

    Chtěla bych se zeptat, jestli musím zaplatit celou měsíční silniční daň za vozidlo, které jsme koupili 23.2. a ten den se dalo i do používání.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2006 10:11

      k (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Sazba silniční daně
      ano musíte zaplatit za únor - záleží na datu z techn. průkazu...
      viz § 8 odst. 1 U vozidel vzniká daňová povinnost počínaje kalendářním měsícem, v němž byly splněny rozhodné skutečnosti........

    • 29. 3. 2006 10:15

      G. (neregistrovaný) 62.240.180.---

      Re: Sazba silniční daně
      Ve velkém TP je ale datum 7.3.06, únorové datum je na Kupní smlouvě a v účetnictví jako datum vozidla daného do používání. To znamená, že zaplatíme daň až za březen, rozumím tomu dobře?

    • 29. 3. 2006 11:24

      k (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Sazba silniční daně
      my zařazujeme do majetku a začínáme platit silniční daň až dle razítka na techničáku..
      protože jinak k němu dříve nemáme žádná práva

      zákon o sil. dani - § 4 odst. 1a -poplatníkem je fyz. osoba, která je provozovatelem vozidla registrovaného v ČR v registru vozidel a je zapsána v technickém průkazu


      neměli jste auto na leasing?

      ale nevím jak to udělat, když ste ho zařadili dříve a máte k němu už nějaké výdaje jako PHM nebo s ním cesťáky atd.

    • 29. 3. 2006 11:31

      G. (neregistrovaný) 62.240.180.---

      Re: Sazba silniční daně
      Ano, je to auto na leasing. Cesťáky nemáme, dáváme spotřebu PHM rovnou do spotřeby, ale právě už v tom únoru.
      Volala jsem i na FÚ, kde mi řekli, že nestíhají a že si mám prostudovat zákon, ovšem v zákoně nic takového není nebo jsem to nenašla.

    • 29. 3. 2006 12:09

      k (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Sazba silniční daně
      >>>>>Chtěla bych se zeptat, jestli musím zaplatit celou
      >>>>>měsíční silniční daň za vozidlo, které jsme koupili
      >>>>>23.2.
      >>>>>a ten den se dalo i do používání.
      >>>>>Děkuji.
      >>>>
      >>>>ano musíte zaplatit za únor - záleží na datu z techn.
      >>>>průkazu...
      >>>>viz § 8 odst. 1 U vozidel vzniká daňová povinnost
      >>>>počínaje kalendářním měsícem, v němž byly splněny
      >>>>rozhodné skutečnosti........
      >>>
      >>>Ve velkém TP je ale datum 7.3.06, únorové datum je na
      >>>Kupní smlouvě a v účetnictví jako datum vozidla
      >>>daného
      >>>do používání. To znamená, že zaplatíme daň až za
      >>>březen, rozumím tomu dobře?
      >>
      >>my zařazujeme do majetku a začínáme platit silniční
      >>daň až dle razítka na techničáku..


      takže to znamená, že nejste vlastníkem,ale pouze provozovatelem?
      a vy platíte leasingové splátky?
      >>protože jinak k němu dříve nemáme žádná práva
      >>
      >>zákon o sil. dani - § 4 odst. 1a -poplatníkem je fyz.
      >>osoba, která je provozovatelem vozidla registrovaného
      >>v ČR v registru vozidel a je zapsána v technickém
      >>průkazu
      >>
      >>
      >>neměli jste auto na leasing?
      >>
      >>ale nevím jak to udělat, když ste ho zařadili dříve a
      >>máte k němu už nějaké výdaje jako PHM nebo s ním
      >>cesťáky atd.
      >Ano, je to auto na leasing. Cesťáky nemáme, dáváme
      >spotřebu PHM rovnou do spotřeby, ale právě už v tom
      >únoru.
      >Volala jsem i na FÚ, kde mi řekli, že nestíhají a že
      >si mám prostudovat zákon, ovšem v zákoně nic takového
      >není nebo jsem to nenašla.

    • 29. 3. 2006 12:24

      k (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Sazba silniční daně
      z knihy o leasingu od paní Kelblové ,Benda at.
      jsou uvedeny daně, které s ním souvisí a citují tam stejně :
      podle zákona o siln. dani §4 odst. 1a -....ale s tím rozdílem, že máte-li auto na leasing platí datum ,kde jste v tech. průkazu zapsáni jako provozovatelé...

    • 29. 3. 2006 12:27

      k (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Sazba silniční daně
      >>>>>>>Chtěla bych se zeptat, jestli musím zaplatit celou
      >>>>>>>měsíční silniční daň za vozidlo, které jsme koupili
      >>>>>>>23.2.
      >>>>>>>a ten den se dalo i do používání.
      >>>>>>>Děkuji.
      >>>>>>
      >>>>>>ano musíte zaplatit za únor - záleží na datu z techn.
      >>>>>>průkazu...
      >>>>>>viz § 8 odst. 1 U vozidel vzniká daňová povinnost
      >>>>>>počínaje kalendářním měsícem, v němž byly splněny
      >>>>>>rozhodné skutečnosti........
      >>>>>
      >>>>>Ve velkém TP je ale datum 7.3.06, únorové datum je na
      >>>>>Kupní smlouvě a v účetnictví jako datum vozidla
      >>>>>daného
      >>>>>do používání. To znamená, že zaplatíme daň až za
      >>>>>březen, rozumím tomu dobře?
      >>>>
      >>>>my zařazujeme do majetku a začínáme platit silniční
      >>>>daň až dle razítka na techničáku..
      >>
      >>
      >>takže to znamená, že nejste vlastníkem,ale pouze
      >>provozovatelem?
      >>a vy platíte leasingové splátky?
      >>>>protože jinak k němu dříve nemáme žádná práva
      >>>>
      >>>>zákon o sil. dani - § 4 odst. 1a -poplatníkem je fyz.
      >>>>osoba, která je provozovatelem vozidla registrovaného
      >>>>v ČR v registru vozidel a je zapsána v technickém
      >>>>průkazu
      >>>>
      >>>>
      >>>>neměli jste auto na leasing?

      >
      >z knihy o leasingu od paní Kelblové ,Benda at.
      >jsou uvedeny daně, které s ním souvisí a citují tam
      >stejně :
      >podle zákona o siln. dani §4 odst. 1a -....ale s tím
      >rozdílem, že máte-li auto na leasing platí datum ,kde
      >jste v tech. průkazu zapsáni jako provozovatelé...

      když máte již dřívější únorové nákl., já bych zaplatila daň už i raději za únor, myslím, že to není moc a máte to v daň. uzn.,kdyby ste zaplatili Siln. d. až v březnu nemohli byste ty náklady na PHM a jiné spojené s tímto autem daň. uznat

    • 29. 3. 2006 12:33

      k (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Sazba silniční daně
      ještě jednu věc, zaplatila-li leasingová společnost SD za únor, je to vyřešené...zkuste se domluvit s nima, jestli vůbec SD platí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).