Hlavní navigace

Podmínky založení S.r.o. za korunu

 • (neregistrovaný)

  6. 11. 2014 9:29

  Dobrý den.

  Chtěl bych se kohokoliv kdo alespoň trochu ví o nově zavedeném S.R.O. ZA KORUNU, zeptat jak to doopravdy je s kapitálem zda jsou nějaké poplatky kolem, prostě jednoduše řečeno, jak to opravdu je?

  Dočítám se na netu různé podmínky a různá znění.

  Předem všem děkuji za odpověď  :)

  S pozdravem Tomáš Č.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 11. 2014 10:22

   Petr Šinagl - AAC&S (neregistrovaný) 62.201.23.---

   Jedna věc je základní kapitál (kde 1,- Kč v praxi znamená, že je firma předlužená už úhradou notáři za její založení a jednatel by vlastně měl podat návrh na prohlášení bankrotu ještě dřív, než návrh na zápis firmy do obchodního rejstříku  :D - se všemi důsledky pro osobní majetek, pokud tak neučiní), druhá věc jsou nutné poplatky, které jsou výdaji zakládané firmy - cca 5.200,- Kč odměna notáře za notářský zápis, po 1.000,- za každou živnost poplatky živnostenskému rejstříku, 6.000,- Kč soudní poplatek obchodnímu rejstříku za zápis s.r.o. do něj, nějaké to nájemné za prostory či alespoň umístění sídla, ..., ... - z těchto poplatků na výši základního kapitálu s.r.o. závisí jen odměna notáře, která je ale pro částky 1,- Kč až 266.666,- Kč stále stejná, takže zakládat "1,- Kč s.r.o." nedává žádný smysl.

  • 19. 5. 2015 8:54

   MonikaSh

   Oprava - na živnostenském úřadě se platí jen 1.000 Kč za vstup do podnikání, nikoliv za každou živnost.
   A od 18.5. by měli být notáři přímo napojeni na OR a provádět zápisy za nižší ceny. Ale jestli už to funguje, to nevím. Zajděte se zeptat za nejbližším notářem. Stejně napřed musíte mít notářský zápis o založení společnosti a až potom zajdete na živnostenský úřad.Jinak s.r.o. s korunovým kapitálem považuji za zhůvěřilost zákonodárců.

  • 19. 5. 2015 8:59

   Romana (neregistrovaný) 193.86.114.---

   eseročko s kapitálem 1 Kč je na prd. Vypadá to blbě, je to za stejnou cenu a prakticky stejně náročné jako třeba s kapitálem 250000 korun. 1korunové s.r.o. je vlastně předlužené hned na začátku, protože reálně nějaké náklady vznikají už samotným založením. Neměla jsem volnou větší sumu, tak jsem si nechala založit jen padesátitisícové od eliteczechia jen za 13.500 + popl. za sídlo. Pokud to není na dlouho, poradí zdarma.
   Důležité je mít pak po ruce i někoho za slušnou cenu, na koho se můžete spolehnout ohledně účetnictví a daní, protože ta byrokracie u nás je fakt opruz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).