Hlavní navigace

Ukončení podnikání - dodanění pohledávek

• (neregistrovaný) 213.235.157.---

29. 3. 2006 16:30

Kamarádka, která měla maloobchodní prodejnu, v roce 2004 přerušila podnikání z důvodu nástupu na mateřskou, a zásoby maloobchodní prodejny prodala jiné společnosti s. r. o. za nákupní cenu.
    Samožřejmě byli dohodnuti na splátkách, jelikož ve společnosti s. r. o. je spolumajitelem její přítel.
    Ovšem kvůli mateřské nakonec živnost zrušila.
    V pohledávkách za rok 2004 jí zůstalo 726 tisíc Kč.
    Předpokládám, že tyto pohledávky se musí dodanit, což neudělala, protože předpokládala, že bude dodaňovat až splátky za odprodané zboží. Závazky uhradila všechny, takže jí peníze netlačily.
    Ovšem dále má za rok 2003 (1. rok podnikání) ztrátu -486 tisíc, za rok 2004 má zisk 208 tisíc, co se zbylou ztrátou?

Pokud by udělala dodatečné přiznání na dodanění pohledávek, lze zbylou ztrátu odečíst? Ztráta vznikla v daňové evidenci tím, že měla uhrazeny všechny závazky, a za odprodané pro s. r. o. zboží ještě nedostala peníze.
    V dodatečném přiznání by to šlo vše přes úpravy?

Prosím o pomoc, ať můžeme vše napravit.

Děkuji, Jana S.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2006 18:22

bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

Re: Ukončení podnikání - dodanění pohled
      *** Tohle vypadá dost špatně. I když se využije zbytek ztráty (může), pak ke zdanění toho ještě zbývá hodně. A děsí mě to penále. Jedinné, co mě napadá, tak nějak zařídit (ale neptejte se jak, protože to já nevím), aby došlo k obově podnikání do března 2005 a pak až to ukončení a dodaňovalo by se až teď. ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).