Hlavní navigace

FV do EU a kurz

  • (neregistrovaný) 88.101.216.---

    14. 11. 2014 9:33

    Dobrý den, vystavili jsme fakturu do EU, na ni uvádíme pouze datum vystavení, DUZP neuvádíme. Zboží dle dodacího listu opustilo ČR o 2 dny později...jaký mám použít kurz pro přepočet? V účetnictví používáme denní kurz ČNB z předchozího dne...tedy i nyní jsem použila kurz ze den před vystavením faktury a ve stejné částce mi to šlo i do přiznání...je to tak správně nebo musím sledovat, kdy zboží opustí ČR a použít kurz toho dne? Tak to máme u vývozu. Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 16. 11. 2014 10:18

      jirka (neregistrovaný) 83.208.82.---

      Dobrý den, podle ust. § 4 odst. 4 ZDPH je nutno používat přepočítací kurz ČNB ke dni povinnosti přiznat DPH, a to aktuálním denním kurzem. Protože podle ust. §22 odst. 3 ZDPH máte povinost přiznat uskutečnění dodání zboží do jiného členského státu EU ke dni vystavení daň dokladu (pokud byl vystaven dříve,než do 15.dne měsíce,následujícího po měsíci,kdy bylo zboží odesláno-což je zřejmě Váš případ), musíte pro pčepočet použít kurz ČNB ke dni vystavení faktury. Bez ohledu na to, že v účetnictví používáte denní kurz ČNB ze dne,předcházejícího datu faktury.



      > Dobrý den, vystavili jsme fakturu do EU, na ni uvádíme pouze datum vystavení, DUZP neuvádíme. Zboží dle dodacího listu opustilo ČR o 2 dny později...jaký mám použít kurz pro přepočet? V účetnictví používáme denní kurz ČNB z předchozího dne...tedy i nyní jsem použila kurz ze den před vystavením faktury a ve stejné částce mi to šlo i do přiznání...je to tak správně nebo musím sledovat, kdy zboží opustí ČR a použít kurz toho dne? Tak to máme u vývozu. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).