Hlavní navigace

Cestovní náhrady zaměstnanců

  • (neregistrovaný)

    30. 3. 2006 12:58

    Dobrý den,

    prosím nemá někdo z vás zkušenosti s vyplácením cestovních náhrad zaměstnacům pouze za kilometry ujeté soukromým autem? Jedná se mi o to, že tito zaměstnanci by používali své auto skoro každý den, aby se dostali z domova nebo z firmy na stavbu a zda je možné pouze vyplácet náhradu za kilometry bez stravného, i když jsou na stavbě víc než pět hodin (stravenky nedáváme).
    Pak nevím, zda by se kilometry mohly počítat i z domova nebo jen z firmy na stavbu.
    Vypisovali by cestovní příkazy a ještě nevím, zda by je museli mít na každý den zvlášť, po deseti dnech nebo jestli by šlo i za celý měsíc.

    Předem moc děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2006 13:10

      Ilona (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady zaměstnanců
      *****
      ano, lze i bez stravneho a navic maji narok i na 3,8 na km (vypocitate prumernou spotrebu z technicaku - ze vsech hodnot a tu vynasobite cenou benzinu, ktery stanovi min. prace a soc. veci - je to tu v sekci Finance /100 a vynasobite poctem ujetych km);
      vy jako firma musite platit za ta auta silnicni dan (bud 25 korun za den a nebo pri castejsim pouzivani mesicni castku - ta se lisi dle typu auta);
      at si pisou cesty kazdy den a jednou za mesic se jim to proplati

      JESTE POZOR: cesty z domova do prace nelze hradit - nejsou dan. uznatelnym nakladem, tak at tam pisou jen cesty z prace na stavbu

    • 30. 3. 2006 14:43

      A. (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady zaměstnanců
      Mockrát děkuju za rady-sice o náhradách na km vím a o silniční dani také, ale třeba to pomůže zase ostatním. Jen jsem se ještě chtěla zeptat jestli je možné psát cestu z domova na stavbu, když to má
      blíž, aby nemusel relativně zbytečně jezdit do sídla firmy, pak by i firma platila víc kilometrů. Díky

    • 30. 3. 2006 14:59

      Ilona (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady zaměstnanců
      ****
      na presne to nevim, ale radsi bych to zakamuflovala na ty cesty firma-stavba (treba 1x za 2 skutecne cesty z domova)

    • 30. 3. 2006 19:06

      A (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady zaměstnanců
      Paní Ilono, mockrát Vám děkuju-moc jste mi pomohla. Jsem ráda, že jste mi věnovala chvíli Vašeho času. Zdravím A.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).