Hlavní navigace

Nekalé podnikání na FB

• (neregistrovaný) 217.75.218.---

28. 11. 2014 22:19

zdravím a prosím o názor.
    Jsem podnikatelka,několik let se živím jako fotografka,vlastním ŽL.Velmi mne poslední dobou pobuřuje,jak si všichni koupí levnou zrcadlovku  už jsou fotografové . Nabízejí své služby,zejména na Facebooku.Samozřejmě obrovsky pod cenou práce,neplatí žádné soc.a ,zdrav. pojištění,daně,nemají ŽL....je toto vůbec možné ???Jak z každého focení odvedu pěkně daně,zaplatím si sociálku a zdravotko ...
    Je legální takové podnikání? Reklama na Facebooku?  Nebaví mne být poctivá mezi hromadou nepoctivců.Děkuji za názory.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 11. 2014 23:33

M (neregistrovaný) 213.192.25.---

znáte ten vtip o sousedově koze, co ji nechci, ale chci aby mu chcípla?
      Co vám konkrétně vadí? Že je někdo schopný si vydělat i s levnějším zařízením? Jak víte, že nemají ŽL? Nabízíte něco víc než oni? Pokud jste opravdu dobrá ve svém oboru, nemůžete mít nouzi o práci.

• 29. 11. 2014 10:33

Veverka (neregistrovaný) 217.75.218.---

myslím,že vtip o koze je o trochu jako" já o voze a vy o koze"

Zjistit kdo má a nemá ŽL je dohledatelné velmi lehce na internetu.Jde mi o poctivost.Ale je  jednodušší pobrat štědré dávky od státu,ten  zaplatí sociální a zdravotní a domu si vydělat bokem,čistá ruka.To co oni nabízejí za 500.-na Facebooku, já musím vzhledem k odvodům dát za 1000.- ,aby mi  zbylo to samé ... co Vy si vyberete?

• 29. 11. 2014 11:00

petr.p (neregistrovaný) 89.176.87.---

Pokud fotografováním vznikne autorské dílo a já pak prodávám ke svým fotografiím licenci, nepotřebuji na to ŽL, ale samozřejmě takový fotograf je stále OSVČ (bez IČa).

Živnostník není totéž co OSVČ.

• 29. 11. 2014 12:03

To byste mi mohl podrobně rozespat,jak na to....moc tomu nerozumím a nevím kde se poradit,mně to takhle už ubíjí,ty odvody jsou šílený a jsem malý podnikatel,který svou práci má rád,ale na konci měsíce tam zbývá po povinných platbách "prd" a to se docela honím,ale nemohu zvýšit ceny ,jelikož u nás ve městě je fotografů hodně,co se  na facebooku nabízí  a fotí zapakatel .Nemusím mít tedy na  fotografické služby živnostenský list a mohu dále fotografování nějak jinak nazvaně nabízet s autorskou hlavičkou? př.Nafotím rodinu a jak vykážu příjem,jako prodej autorské fotografie...dále nedaním? Nemusím platit sociálku ,zdravotko  a mít focení tedy jen jako brigádu s omezeným ročním příjmem ?

• 29. 11. 2014 13:39

bez přezdívky

To M: Přesně tak, nepochopil jsi dotaz. Nejedná se o závist, ale o nerovné podmínky, které nikdo nehlídá. Vím to ze svého okolí - protože z principu načerno neprodávám (a ani nemohu), odvody  a daně platím ze všeho. Ale pak zjišťuji, že tu jeden soused dělá masáže, druhý doučuje angličtinu, třetí gelové nehty - vše stoprocentně načerno a levně; o to tady šlo a to jsi zjevně nepochopil - o stejné podmínky pro všechny. Většina současné české populace (média je kulantně označují jako "klienty citlivé na cenu") půjde k levnějšímu, a nezajímá je, že ten dražší není dražší proto, že je drahý, ale naopak že ten levnější podvádí.

Tož tak.

• 29. 11. 2014 17:16

M (neregistrovaný) 213.192.25.---

Možná vás to překvapí, ale také odvádím daně, sociálky, zdravotky a kde co dalšího. Všechny programy, které ke své práci potřebuji mám koupené a platím si i jejich údržby a to nejsou zrovna drobné položky. Prostě snažím se mít vše legální, a to jen proto, že v téhle zemi je posílání kontrol na "někoho" národním sportem a já nevím, komu se kdy zrovna znelíbím. Tím chci jen říct, ať si každý žije se svým strachem z toho co dělá a jak to dělá. Samozřejmě rozumím tomu, že každý se snaží své odvody státu snižovat, a tomu fandím. Stejně tak i Vám přeji, aby se Vám dařilo.

• 29. 11. 2014 17:27

pane Janeček,přesně tak ,jak jste to napsal,jsem to myslela.Nejde o závist,ale nerovné podmínky,které v tomhle státě příliš nepřejí poctivým,ale těm druhým.A prostě mi to vadí.Nejsem závistivec,vůbec,naopak přeju úspěch snaživým lidem,a držím palce všem,co chtějí něco dokázat a něco pro to taky dělají a  ne jen čekají,co jim stát dá na soc.dávkách a ještě pak stejně hudrají.

• 29. 11. 2014 18:12

Mat (neregistrovaný) 2a00:1028:96d3:----:----:----:----:----

Ale samozřejmě že jde o závist ... ke všemu hláška když on za 500 tak ja kvuli odvodum za 1000 to je vtip ? :D A na odpoved živnostník není totéž co OSVČ stylu nevyznám se v tom mohl by jste to rozvést ? No to si děláte srandu v tom případě jděte a ten ŽL vraťte .... znáte větu neznalost zákona neomlouvá ?

A pojem "levná" zrcadlovka je taky k smíchu :D obyvláště v době kdy leckterý kompakt předčí "super" zrcadlovky od Cannonu a podobné :D  fakt si myslíte že nejakej vykuk z FB si bude kupovat zrcadlovku za 14 000 a víc když mu na stejné fotky stačí kompakt za 6000 ? :-D

Obecně vzato co se týče fotek tak zmíňovat FB je velmi vtipné .... cokoli dáte na FB tak u toho se vzdávate jakýchkokli práv :D Je to přímo v podmínkách používání FB se kterými souhlasíte při registraci ..... vyfotím li fotku za kterou by mi buhví kde dali třeba 10 000 a dám jí na FB tak se mohu s těmi 10 000 rozloučit .... překvapení ? Tak si nejdřív přečtěte podmínky používání věci které používáte a věřte že FB má takovou legii právníků že rozhodně ví co si mohou dovolit ....

• 16. 1. 2015 0:19

Michal Zobec (neregistrovaný) 84.242.124.---

Vážně? a jak jsi na to přišel? kolik jsi viděl profesionálních fotografů fotit kompaktem?

> Obecně vzato co se týče fotek tak zmíňovat FB je velmi vtipné .... cokoli dáte na FB tak u toho se vzdávate jakýchkokli práv :D Je to přímo v podmínkách používání FB se kterými souhlasíte při registraci ..... vyfotím li fotku za kterou by mi buhví kde dali třeba 10 000 a dám jí na FB tak se mohu s těmi 10 000 rozloučit .... překvapení ? Tak si nejdřív přečtěte podmínky používání věci které používáte a věřte že FB má takovou legii právníků že rozhodně ví co si mohou dovolit ....

je vidět že tomu vážně rozumíš. FB získá nevýhradní licenci a tu potřebuje už jen proto aby mohl udělat reklamu typu:
      - Koukněte, Franta se díky nám seznámil s Mařenkou a vzali se.
      - Karel co podniká v zámečnictví díky nám získal během posledního půl roku trojnásobek nových zákazníků.
      ....
      výše uvedené by vypadalo dost blbě a působilo jako prázdné tlachání bez fotografií. a na použití fotografií potřebuje co? licenci.
      to co tvrdíš ty o udělené licenci vůči FB je naprostá blbost, jen papouškuješ co sis někde přečetl aniž by sis přečetl ty podmínky používání ...

• 29. 11. 2014 22:11

přece v ceně.-) a v té kompaktnosti.A je o dost lehčí a nemusíte ani tahat náhradní objektivy.-)Asi prodám profi zrcadlovku a objektivy a koupím si ho do ateliéru :-)))

• 30. 11. 2014 15:15

petr.p (neregistrovaný) 89.176.87.---

Veverka: focení svateb jak na běžícím páse asi pod živnost spadat bude, nezdá se mi, že by tu vznikalo autorské dílo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).