Hlavní navigace

Mzdy???

 • (neregistrovaný) 194.212.15.---

  4. 4. 2006 14:17

  Chtěla bych se zeptat co udělat nejlépe, když naše pearovní smlouvy neobsahují zařazení do tarifových skupin? ¨Dokonce někde nejsou sepsány ani hmotné zodpovědnosti. Napsat smlouvy nové? ¨Napsat dodatek? Hmotné zodpovědnosti antidatovat? Jak moc je nutné specifikovat funkci (je nutné každé přeřazení ošetřit dodatkem?) Prosím poraďte mi kde bych našla k této problematice víc. Díky

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 4. 2006 15:12

   Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

   Re: Mzdy???
   Pracovní smlouvy nemusí obsahovat zařazení do tarifních skupin. V pracovní smlouvě nemusí být ani mzda sjednána. Ať už je mzda sjednána ve smlouvě nebo stanovena zaměstnavatelem ve mzdovém výměru, jediné, co musí být dodrženo, je skutečné odměňování, ve kterém musí být dodržen nejnižší tarif dle druhu práce. Pokud nemáte sepsány hmotné odpovědnosti a chcete je smluvit, pak sepište dodatek ke smlouvě, kde tuto odpovědnost smluvíte. Funkci je nutné specifikovat tak, aby se práce dala zařadit do nějakého tarifního stupně (ale tento stupeň tam nemusí být uveden, jak už jsem psala). Druh práce na pracovní smlouvě nemusí být jen jeden, může být smluveno více druhů práce. Tuto rozsáhlou problematiku řeší Zákoník práce a Zákon o mzdě.

  • 4. 4. 2006 15:41

   Iva (neregistrovaný) 194.212.15.---

   Re: Mzdy???
   Je tu ještě jeden problém. Na 2 měsíce pro zaměstance firma nemá práci a nemá ani náhradní práci. Řeší se to PP na dobu určitou. Mohli bychom to řešit i jinak? Na dobu neurčitou? S tím, že by ty 2 měsíce zaměstnanci pobírali třeba polovinu mzdy? Jaká by ta mzda musela být? Jaké odvody? Je to vůbec výhodné?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).