Hlavní navigace

Výpověd ze strany zaměstnavatele

  • (neregistrovaný) 62.177.98.---

    11. 4. 2006 17:39

    Dnes nám jeden pracovník, který nastoupil 1.dubna odešel svévolně z pracoviště/přidavač/ a řekl, že na práci....... a že dává výpoveď, ať mu ji napíšu.
    Jak mám postupovat dál? Podle jakého paragrafu mu můžu dát výpoveď já ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2006 17:58

      MartaK. (neregistrovaný) 193.179.41.---

      Re: výpověd ze strany zaměstnavatele
      *****
      Jestli je ve zkušební době, pak skončení PP podle § 58 ZP (jedna věta na papír: ruším s vámi prac. poměr podle § 58 ZP, datum, podpis, jeho podpis).
      Pokud zkušební dobu sjednánu nemá (velká chyba!!!), a pracovat nechce, zkuste se dohodnout na skončení PP dohodou podle § 43 ZP - k určitému datu, dohoda písemnou formou.
      Jinak, pokud nebude chodit do práce a bude mít "áčka", pak postupujte podle § 53 ZP - okamžité zrušení pro hrubé porušení prac. kázně. A vůbec se nebojte, že to budete těžko dokazovat, porotže podle rozhodnutí NS ČR 21 Cdo 1422/2000 lze již 5 dnů absence považovat za hrubé porušení prac. kázně.

    • 11. 4. 2006 18:04

      Jindra (neregistrovaný) 62.177.98.---

      Re: výpověd ze strany zaměstnavatele
      Zkušební dobu jsem dala 3 měsíce

    • 11. 4. 2006 18:11

      MartaK. (neregistrovaný) 193.179.41.---

      Re: výpověd ze strany zaměstnavatele
      *****
      No paráda, není co řešit.
      Mrkněte nahoru na lištu do okénka "zákony", přečtěte si v zákoníku práce § 58 a jde se na to ...
      Jenom pozor - žádné formulace typu "dávám vám výpověď". Žádné důvody.
      Prostě jen zákonný termín: RUŠÍM S VÁMI PRACOVNÍ POMĚR VE ZKUŠEBNÍ DOBĚ PODLE § 58 ZP ke dni ...... Datum, podpis, jeho podpis. V kolonce "ke dni ..." si doplňte datum - třeba zítřejší.
      Jestli nechodí do práce delší dobu, pak mu do dne skončení PP nasekejte áčka a ještě doplatí zdravotní pojištění, chlap jeden, co si práce neváží ... :-)))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).