Hlavní navigace

Prodej uměleckého díla

  • (neregistrovaný) 85.207.80.---

    18. 4. 2006 8:15

    Můj otec, který je v důchodu prodal organizaci, která je plátcem daně z osobního vlastnictví obraz v hodnotě do 10.000 Kč. Musí podat přiznání daně z příjmu? A bude vůbec nějakou daň platit, když se jedná o takovou částku?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2006 14:46

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Prodej uměleckého díla
      Prodej movitých věcí (s vyjímkou aut atd.) je od daně z příjmů osvobozeno. Najdete v zákoně o dani z příjmů v § 4 odst.1 písm. c..
      Daň tedy váš otec platit nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).