Hlavní navigace

DUZP

• (neregistrovaný) 82.99.147.---

18. 4. 2006 11:18

Máme s firmou X uzavřenou "smlouvu o vytvoření autorského díla a poskytnutí práv k jeho šíření", podle které nám náleží jednorázový honorář za její provedení + dále honorář 5% z prodeje kusu díla. Vyúčtování tohoto 5% honoráře provádí firma X dle smlouvy čtvrtletně na základě účetní závěrky, nejpozději do 21 dnů po ukončení daného čtvrtletí, s tím, že platba proběhne do 60 dnů od ukončení kvartálu.
    Dnes, 18.4. mi přišlo vyúčtování za I. kvartál roku 2006 a mám vystavit fakturu na částku uvedenou ve vyúčtování.
    Soudila bych, že DUZP má být 31.3., ale to už mi uběhla 15-denní lhůta pro vystavení dokladu. Může být DUZP ke dni vyúčtování, tedy 18.4.? Nerada bych riskovala, že jsme FÚ odvedli špatně DPH.
    Děkuji všem za odpověď...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2006 12:12

Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

Re: DUZP
      ja bych vystavila s DUZP 31.3. - ve smlouve mate jasne sjednane, ze se bude uctovat za kvartal - mozna bych jim jeste zavolala a domluvila se s nim, jestli jim nebude delat problem dat do to DPH jeste za brezen (jinak oni si to mohou narokovat i v dubnu, vy odvedete v breznu)

• 18. 4. 2006 12:25

Anonymní (neregistrovaný) 82.99.147.---

uz mam ale vystavene faktury s dnesnim datem a takhle mi nebude sedet ciselna rada, pokud vystavim s patecnim datumem...
      a s dnesnim uz nemohu (18 dni od 31.3.)...
      co radite?

• 18. 4. 2006 13:10

Ilona (neregistrovaný) 212.27.208.---

to co jsem psala vyse - ja vim, ze to nebude 15 dni po DUZP, ale pokud se domluvite s druhou stranou, tak se snad svet nezbori (my obcas fakturujeme i s 20 dennim zpozdenim - no, co mam delat, kdyz mi kolega prinese pozde podklady??? - samozrejme je to jen vyjimecne, ale stane se....)

• 18. 4. 2006 15:21

Anonymní (neregistrovaný) 82.99.147.---

Ilono, mohu jeste dotaz?
      Ilono, tak dekuji... Vystavila jsem s dnesnim datem a poslala e-mail s fakturou, aby si stihli zauctovat.
      Stejne mi ale nejde do hlavy ten postup... Jak by to bylo v pripade, kdyby vyuctovani z nejakeho duvodu doslo uz po terminu pro priznani DPH, napr. 30.4.?
      Potom uz nemuzu vystavit fakturu? Nebo mohu, ale musim dodatecne priznani a platit penale z neodvedeneho DPH, kdyz neni vina na nasi strane?

• 18. 4. 2006 22:32

Ilona (neregistrovaný) 62.245.75.---

Re: Ilono, mohu jeste dotaz?
      v tom pripade bych uz nejspis posunula DUZP a srovnala s datem vystaveni - on ten zpusob, ktery jsem vam radila, neni uplne "koser" (myslim tim, ze neni upraven zakonem), ale ja myslim, ze z hlediska logiky UCE je spravne a FU by nemusel nic namitat - DPH je odvedeno vcas ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).